Binance ve SEC: BNB Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

Binance ve SEC ortasında yasal savaş başladı. Artık herkes BNB fiyatı için hareketin ne olacağını...

Binance ve SEC: BNB Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

Binance ve SEC ortasında yasal savaş başladı. Artık herkes BNB fiyatı için hareketin ne olacağını merak ediyor. Lakin %30’luk bir düşüşün kartlarda olduğu vurgusu var.

BNB fiyatı düşer mi?

BNB fiyatı SEC’in Binance aleyhine açtığı davadan ötürü şok yedi. 5 Haziran’dan bu yana piyasa bedeli 7 milyar dolardan fazla düştü. SEC davasının Binance üzerindeki tesiri şu ana kadar kıymetli oldu. BNB fiyatı haftalık bazda yaklaşık %15 düşüş yaşadı. SEC, 6 Haziran’da ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden bir şey talep etti. Buna nazaran Binance’in ABD’deki varlıklarını dünya çapında dondurmasını talep etti. Karar kabul edilirse, borsanın ABD platformunda yer alan müşteriler için güçlü bir durum ortaya çıkacak. Müşteriler tarafından yatırılan, varlıkların ülkeye geri dönmesi kelam konusu olacak. Öteki taraftan bu kadar fonun hareketi elbette kripto para piyasasını etkileyecek. Öncelikle de BNB fiyatını.

binance ve sec bnb fiyati ne kadar dusebilir 0 mC1NGnci

Bu ortada, kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Binance’in ABD’deki kuruluşu adım attı. Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli kurlar için ticareti durdurdu. Teorik olarak bu olaylar, Binance ekosistemine bir yardımcı token olarak dahil edildiği için insanların BNB satın alma hassaslığını karıştırma riski taşıyor. Lakin, teknik bilgiler en azından kısa vadede potansiyel olarak farklı bir tablo çiziyor. BNB fiyatı, kritik bir dayanak düzeyi etrafında süreç görüyor. Ayrıyeten günlük izafî güç endeksi (RSI) 30’un altındaki “aşırı satım” bölgesine girdi. Bu nedenle kısa vadeli bir sıçramaya hazır üzere.

binance ve sec bnb fiyati ne kadar dusebilir 1 2zrh7Rct

Azalan trend çizgisi

Bu durumda, BNB fiyatı Haziran ayında mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %7 artışla 280 dolar civarındaki azalan trend çizgisi direnç noktasını bir sonraki üst istikametli amacı olarak görecektir. Öte yandan, BNB’nin çok aylık yükselen trend çizgisi takviyesinin altında kararlı bir halde kapanması, Haziran ayında potansiyel bir aşağı taraflı amaç olarak 240 doların izlenmesi gerektiği manasına geliyor. Mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %10 aşağıda bu düzey. Burası yükselen kama kırılma senaryosunun (mor) dışında görünüyor.

binance ve sec bnb fiyati ne kadar dusebilir 2 q4P7SWSw

Bağımsız piyasa analisti TraderSZ değişik bir yaklaşıma sahip. Devam eden Binance-SEC savaşı nedeniyle BNB’nin 2022’nin en düşük düzeyi olan 180 dolara gerçek düşeceğine inanıyor. Farklı bir formda, BNB fiyatı için azalan üçgen formasyonunun devam eden bozulması da tıpkı şeyi gösteriyor. Buna nazaran alçalan üçgenler tipik olarak genel bir düşüş trendinde aşağı taraflı devam formasyonları olarak görülür. Tipik olarak, fiyat alt trend çizgisi dayanağının altına düştüğünde ve fiyat azamî yüksekliği kadar düştüğünde çözülürler. Sonuç olarak BNB fiyatı, 2023’te 180 dolar civarındaki üçgen maksadına gerçek düşme riski taşıyor. Buna nazaran bu durum mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %30 düşüş manasına geliyor. Artık ise herkes bu riskle birlikte piyasada yer almak niyetinde. Lakin bu kadar belirsizlik varken adımlar atmak da elbette kolay değil. Bakalım bundan sonraki süreç BNB için nasıl bir tablo ortaya koyacak. Bekleyip göreceğiz.