Redington Türkiye ve VAST Data’dan stratejik iş birliği

Redington Türkiye, bilgi depolama alanında yenilikçi tahliller sunan memleketler arası bilişim teknolojileri tedarikçisi VAST Data’nın...

Redington Türkiye ve VAST Data’dan stratejik iş birliği

Redington Türkiye, bilgi depolama alanında yenilikçi tahliller sunan memleketler arası bilişim teknolojileri tedarikçisi VAST Data’nın Türkiye’de ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgesindeki tek yetkili dağıtıcısı oldu.

Türkiye’ye bilişim dalındaki küresel tecrübesini aktaran kurumsal teknoloji distribütörü ve danışmanı Redington Türkiye, bilişim teknolojileri tedarikçisi VAST Veri ile şirketin bilgi depolama tahlillerinin tamamının Türkiye’de dağıtımı kapsamında stratejik bir iş birliği yaptı. Redington Türkiye, bu iş birliği kapsamında Kasım 2022’den itibaren VAST Data’nın veri depolama tahlillerinin Afrika ve Orta Doğu bölgesinden sonra Türkiye’de ve CIS bölgesindeki yetkili tek distribütörü oldu.

Yüksek teknolojiyi yüksek mühendislikle birleştiriyor

VAST Veri dünyada bilgi depolama manasında yeni bir bakış açısı ve teknoloji sunan uluslarası bir bilişim teknolojileri tedarikçisidir. Yüksek teknolojiyi yüksek mühendislikle birleştiren ABD merkezli şirket emsallerinden farklı olarak ölçeklendirme sonu olmayan yeni kuşak depolama eserleri sunuyor. Yenilikçi şirket, işletmelere tüm uygulamalarının depolama gereksinimi için optimize edilmiş tahlillerle hizmet veriyor. Bilgi depolama tahlillerinde fark yaratan VAST Data’nın veri depolama teknolojisine getirdiği yeni tahliller şirketi öbür bilgi depolama tahlillerinden bir adım öteye taşıyor.

Geleneksel data depolama tahlillerine nazaran 50 kat daha hızlı

Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan; “Günümüz iş dünyasında bilgilerin depolanması ve korunması, işletmelerin başarısı ve sürdürülebilirliği için en kritik mevzulardan biri haline geldi. Süratli dijitalleşmenin ve hibrit çalışmanın yaygınlaşmasının sonucu olarak bilgi ihlallerin giderek yaygınlaşması sonucu birçok şirket klasik yedekleme aygıtlarının muhtaçlık duyduklarında bilgilerini kurtarmak için kâfi olamayacağını keşfediyor. İşte bu noktada sunduğu teknolojilerle fark yaratan VAST Veri ile hayata geçirdiğimiz iş birliği sayesinde Türkiye’de sunduğumuz eser ve çözümlerimizin niteliğini güçlendirmekten ötürü büyük memnunluk duyuyoruz. VAST Data’nın depolama eseri işletmelere gerçek vakitli olarak ve eski model maksada yönelik yedekleme aygıtlarından 50 kat daha süratli geri yüklemelerini uygun maliyetli bir sistem sağlıyor. VAST Data’nın uzmanlığını ispatlamış tahlilleri Redington’un milletlerarası deneyimi ve geniş partner ağıyla bir ortaya gelince bölümde çok daha güçlü ve rekabetçi bir pozisyona ulaşacağız. Küresel bilgi birikimimizi, mahallî tecrübemizle harmanlayarak geçtiğimiz yıl değeri daha da artan siber güvenlik alanında yeni kuşak teknolojilere odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

VAST Veri Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Kanal Satış Yöneticisi Dany El Khoury, ”VAST Veri olarak yüzde 100 iş ortağı odaklı stratejimize son periyotta küresel ölçekte sürat verdik. Bu kapsamda Redington Group üzere bilişim teknolojileri alanında dünyanın en kıymetli dağıtım firmalarından biriyle yakın iş birliği yapmayı, global varlığımızı genişletmemiz açısından çok kritik bir adım olarak görüyoruz. Yeni devirde Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’deki tek yetkili bir distribütörümüz olarak Redington’ın yenilikçi eserimiz Universal Storage’ın gücünün daha fazla müşteriye erişimi konusunda bize takviye verecek olmasından ötürü son derece mutluyuz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı