Dell Technologies Forum iki yıllık ortadan sonra geri döndü

Dell Technologies World’un merakla beklenen Türkiye yansıması Dell Technologies Forum, 29 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul...

Dell Technologies Forum iki yıllık ortadan sonra geri döndü

Dell Technologies World’un merakla beklenen Türkiye yansıması Dell Technologies Forum, 29 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlendi. Pandemi nedeniyle yüz yüze etkinliklere iki yıllık bir orta veren şirketin forumla yaptığı bu dönüş, bölüm uzmanlarının ağır ilgisiyle karşılaştı.

Foruma teknoloji başkanları ve uzmanların yanı sıra Dell Technologies iş ortakları ve basının da ortalarında bulunduğu 1000’den fazla kişi katıldı. Alanında uzman pek çok isim, teknolojinin Türkiye’deki işletmelerin geleceğin şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğine dair içgörülerini paylaştı.

Katılımcılar, orta oturumlarda ve Dell’in uzmanları tarafından düzenlenen konuşmalarda uç bilişimden yapay zekaya, çoklu bulut stratejilerinden, çağdaşlaştırılmış inançlı teknoloji tahlillerine kadar pek çok alanda Dell’in vizyonunu ve geleceği şekillendiren eser ve tahlillerini keşfetme fırsatı buldu. Forumda ayrıyeten Dell’in inovasyonları ve kurumları bir adım daha öteye taşıyacak tahlilleri de tanıtıldı.

Açılış sunumunu Harvard Business Review Genel Yayın Direktörü Serdar Turan’ın yaptığı forumda Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir dikkat cazip bir konuşma yaptı. Dell’in yakın vakitte yaptığı Breakthrough araştırmasına değinen Hasdemir, “İnsanları inovasyonun ve dönüşümün merkezi olarak gören bir kültür oluşturmak, atılan her adımda empati kurmak manasına geliyor. Burada son kullanıcı tecrübesini ön planda tutan, süratli cevap veren emniyetli teknoloji dizaynlarından çalışanların heyecanına ve emellerine taraf veren değişim programlarına kadar her alandan bahsediyoruz. Zira insanın kapasitesini ortaya çıkaran şey, teknolojidir. Bu nedenle başarılı olmak isteyen işletmelerin insanları, teknolojiyi ve süreçleri bir bütün olarak ele alması gerekir. Dell olarak yürüttüğümüz Breakthrough araştırmasında da insanların kısa vakit evvel yaşadığımız üzere yıkıcı değişimlere nasıl ahenk sağladığını ve kuruluşların, bünyelerinde çalışan bireylerin içlerindeki inovatif ruhu ortaya çıkarmak için neler yapabileceklerini ortaya koyduk.” dedi.

Forumda, Dell Technologies Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Kıdemli Lider Yardımcısı Mohammed Amin de bir konuşma yaptı. Amin, Dell’in vizyonunun ve yenilikçi tahlillerinin, bölge ve Türkiye’deki kuruluşların başarısı ve iş sürekliliğine nasıl yardımcı olabileceğini anlattı.

Amin’in akabinde kelamı, ödüllü siber güvenlik uzmanı Magda Lilia Chelly aldı. Chelly, güvenlik problemlerine çağdaş, uçtan uca tahlillerle nasıl yaklaşılması gerektiğine ve güvenlik, denetim ve ölçeklendirme üzere kriterlerin değerine değindi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı