Sertaç Komsuoğlu: “Bu hakem katliamının karşılığı olan bir ceza değildir”

Fenerbahçe İdare Şurası Üyesi Sertaç Komsuoğlu, play-off serisinde yaşananlara dair kulübün toplumsal medya hesabından açıklamalarda...

Sertaç Komsuoğlu: “Bu hakem katliamının karşılığı olan bir ceza değildir”

Fenerbahçe İdare Şurası Üyesi Sertaç Komsuoğlu, play-off serisinde yaşananlara dair kulübün toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Komsuoğlu mevzuyla ilgili açıklamada şu cümlelere yer verdi:

“Dün akşam oynanan Türkiye Sigorta Basketbol Ligi 2022-2023 dönemi Play-off yarı final 3. maçında yaşanan, katiyen hakem yanlışı olarak kabul etmeyeceğimiz kararlara yönelik halimizi maçın akabinde yaptığımız açıklama ile belirttik. İlgili açıklamada Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan bir yanıt beklediğimizi vurgulamıştık.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından mevzu ile ilgili olarak Asbaşkan Kemal Dinçer imzasıyla yapılan açıklamada ‘Hakem kararlarının maçın sonucuna etki ettiği’ tabirleri yer almıştır. Maçın sonucuna etki eden hakem kararı sözüne karşın TBF tarafından alınan aksiyon mutlaka caydırıcı ve bu hakem katliamının karşılığı olan bir ceza değildir. Sporun her kolunda adil rekabet kaidelerini sağlamak ve korumak zorunda olan federasyonların, kelam konusu Fenerbahçe olduğunda ortaya koydukları skandal yaklaşımlardan biri daha olarak tarihe geçen bu karar, tarafımızca ‘hakemlerin erken tatile gönderilmesinden’ öbür bir mana söz etmemektedir. Dünkü müsabakanın hakemleriyle ilgili önümüzdeki dönemlerde da alınacak kararların takipçisi olacağız.”