Bakan Nebati: Bizim davamız, ülküsü millet olanların destanıdır

Mersin’de Cumhur İttifakı üyeleri, Toroslar Belediye Lideri Atsız Afşın Yılmaz’ın mesken sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Hasbihal Toplantısı’nda...

Bakan Nebati: Bizim davamız, ülküsü millet olanların destanıdır

Mersin’de Cumhur İttifakı üyeleri, Toroslar Belediye Lideri Atsız Afşın Yılmaz’ın mesken sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Hasbihal Toplantısı’nda bir ortaya geldi. Binlerce kişinin katıldığı programda, birlik ve beraberlik iletileri verildi. Yunus Emre Kültür Merkezi bahçesinde yapılan toplantıya; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Mersin Vilayet Lideri Adem Aldemir, MHP Toroslar İlçe Lideri Hüsnü Doğan, ilçe liderleri, milletvekilleri, teşkilat yöneticileri, belediye meclis üyeleri, sandık vazifelileri, mahalle ve okul sorumluları ile vatandaşlar katıldı.

“BİZİM DAVAMIZ, MEFKURESİ MİLLET OLANLARIN DESTANIDIR”

Programda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Bizim davamız, ideali millet olanların destanıdır. Bizim davamız, kızıl elma sevdasıdır. Bizim milletimiz, mazluma dost eli uzatan, hak, hukuk ve adaleti gözeten, insaf ve merhameti pusulası yapan lakin düşmana dünyayı dar eden çok özel bir karaktere sahiptir. Bizlere düşen, gönülleri fethetmektir. Bu vatana aşkla hizmet etmektir. Bizim yüreğimiz, bu millete hizmet ismine bu milletin ismini tarihe nakşetmek ismine ezelden ebede yangın yeridir. Yüreğimizin yangını daim olsun inşallah” diye konuştu.

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin’de muştularla geçen bir kampanya süreci gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Nebati, “Bakın yalnızca Cumhurbaşkanımız değil, Mersin’de geldiğimiz günden beri yatırım üzerine yatırım, temel atma üzerine temel atma ve muştularla geçen bir kampanya. Bizim toplumsal medyadaki sunumlarımızda ve mitinglerde yaptığımız konuşmalara bakın. Bunların mitinglerde ve toplumsal medyadaki konuşmalarına bakın. Farkı görürsünüz” tabirlerini kullandı.
“Biz hizmet ehliyiz” diyen Bakan Nebati, Millet İttifakı’na seslenerek, “Biz yolumuza devam edeceğiz. Bizi hiç kimse durduramadı. Sen mi durduracaksın? Bu millete ve bu bayrağa hiç kimse yan gözle bakamaz ve baktırmayacağız. Hizmet ettik, etmeye devam edeceğiz. Ve yolumuz, 5 yıl boyunca Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Allah’ın müsaadesiyle hizmet kervanını daha da güçlendirerek devam edecek” formunda konuştu.

“28 MAYIS’I AKŞAMI DAİMA BİRLİKTE ZAFERİ KUTLAYACAĞIZ”

Toroslar Belediye Lideri Atsız Afşın Yılmaz da Cumhur İttifakı’na, Cumhur İttifakı’nın kazanımlarına ve yüksek maksatlarına inandıklarını kaydederek, tüm hemşehrilerine bu coşkuya ortak oldukları için teşekkür etti. Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı’nın eşiğinde, bu tarihi günlerde bu vazifesi almaktan ve burada bulunmaktan gurur duyuyoruz daima birlikte. Allah hepinizden razı olsun. Cumhur İttifakı’nın mimarları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Genel Liderimiz Devlet Bahçeli’yi hürmetle selamlıyorum. İki hafta evvel 14 Mayıs’ta burada bulunan herkes, kendine verilen vazifesi disiplin içerisinde, hakkıyla yerine getirdi. Bunun tekrarını yaşayacağız. Lakin eminim ki daha hoşunu yapacağız inşallah. 28 Mayıs akşamı daima bir arada zaferi kutlayacağız. Zaferimiz, gazamız mübarek olsun. Güzel, uğurlu olsun inşallah” dedi.