Son Dakika: Johnny Depp ile Amber Heard davasında karar verildi! Mahkeme, Heard’ün Depp’e iftira attığına hükmetti

ABD’nin Virgina eyaletinde görülen davada heyet üyeleri 6 hafta boyunca Heard ve Depp çiftinin evliliklerinde...

Son Dakika: Johnny Depp ile Amber Heard davasında karar verildi! Mahkeme, Heard’ün Depp’e iftira attığına hükmetti

ABD’nin Virgina eyaletinde görülen davada heyet üyeleri 6 hafta boyunca Heard ve Depp çiftinin evliliklerinde yaşadıklarını dinledi.

DEPP DAVAYI KAZANDI

Amber Heard ve Johnny Depp davasında kararını açıklayan heyet, Johnny Depp’i haklı bularak Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına hükmetti.

HEARD 15 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Heyet, karalama davasında Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Depp’i ise 2 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

2 BUÇUK MİLYON İNSAN İZLEDİ

Amber Heard ve avukatları mahkemeye gelirken Johnny Depp İngiltere’de olduğu için davaya yalnızca avukatları katıldı. Mahkemede geniş güvenlik tedbirleri alınırken canlı yayınlanan davayı 2,5 milyon kişi izledi.

NE OLMUŞTU?

Johnny Depp, 2018 yılında Amerikan medyasında yer alan makalesi nedeniyle eski eşi Heard’e ‘karalama’ davası açtı ve 50 milyon dolar tazminat talebinde bulundu. Eski eş Heard ise karşı atakta bulundu ve 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

BAĞLANTILARINI ORTAYA DÖKTÜLER

Davada ikilinin bağlantılarına dair pek çok ayrıntı ortaya döküldü. Heard, Depp’in kendisine tekraren vurduğunu, kırık bir şişeyle cinsel tacizde bulunduğunu tez etti. Duruşmalar sırasında bu tezlerini ileri sürerken sık sık da gözyaşlarına boğuldu.

Depp ise en başından itibaren bütün bu tezleri reddedip Heard’ün delillerini çürütmek için yeni deliller ve şahitler sundu. Davaya damga vuran olaylarda biri de bu delillerle ortaya çıktı; Heard’ün Depp’i yumrukladığını söylediği ses kaydı dinlenirken davanın son günlerinde sürpriz bir şahit da Depp’in yanında yer alarak herkesin dikkatini çekti.

Heard, gördüğünü sav ettiği şiddet anlarından birini anlatırken Depp’in eski sevgilisi Kate Moss’u da vaktinde merdivenlerden ittiğini belirtince şahit olarak Kate Moss da davadaki yerini aldı.