MR’a giren küçük kızın ailesi, çocuklarının cihazın içinde yandığını iddia etti

Elçin ve Burak Küçüksorgulu, 6 yaşındaki kızları Elif’i ayağındaki aşil tendon gerginliği nedeniyle MR çekilmek...

MR’a giren küçük kızın ailesi, çocuklarının cihazın içinde yandığını iddia etti

Elçin ve Burak Küçüksorgulu, 6 yaşındaki kızları Elif’i ayağındaki aşil tendon gerginliği nedeniyle MR çekilmek üzere özel bir hastaneye götürdü. Argümana nazaran 2 saat sonra kızlarının yanına giren aile gördükleri görünüm karşısında şok geçirdi. 6 yaşındaki Elif’in sağ el parmağında ve kolunda 3’üncü derece yanıklar oluşurken hastane idaresi aileye rastgele bir açıklama yapmadan küçük kızı taburcu etti. Yaşanan olayın akabinde küçük Elif, 2 başka operasyon geçirdi. Kızlarının sıhhatine kavuşması için uğraş harcayan aile hastaneden ve olayın sorumlularından şikayetçi oldu.

“40 DAKİKA KADAR SÜRECEK OLAN MR ÇEKİMİ 2 SAATİ BULDU”

Elif Küçüksorgulu’nun annesi Elçin Küçüksorgulu, “Kızımın aşil tendonu gerginliği sebebiyle bir MR çekimi yapılmasını istediler. ve Kızıltoprak’ta özel bir hastanede MR çekimi ve tedavisine devam etmek maksadıyla biz müracaatta bulunduk. MR çekimine ağabeyimle birlikte gittik kızımızı götürdük. Yaklaşık 40 dakika kadar sürecek olan MR çekimi 2 saati buldu ve o süreçte haber almaya çalıştık lakin hiçbir formda hastane tarafından bize haber verilmedi. 2 saat sonra kapılarını açtılar ve görebilirsiniz dediler ve gördüğümüz görünüm zati bizi orada şok etti. Kızımın kolunda, baş parmağında ve orta parmağında yanıklar oluşmuştu. Yani biz kızımızı sağlam bir formda verdik lakin yanık bir halde ve MR çekiminden aldık. İkinci ve üçüncü derecede yanıklar oluşmuş parmağında. ve hiçbir halde hastane idaresi bize gerçek düzgün hiçbir formda açıklama yapmadılar. Akabinde bizi odaya çıkardılar. 4 saat kadar biz odada kaldık. Hiçbir formda hastane idaresinden, hastanenin rastgele bir tabibinden, hemşiresinden bir açıklama yapılmadı. ve anestezili olan bir çocuk orada aç mı, susuz mu, ne yapılması gerekiyor, bir ilaç tedavisinin devam etmesi gerekiyor mu bize hiçbir formda açıklama yapılmadı. Bunun ardından biz hatta MR çekiminin parasını ödemek istedik. Bizden o parayı alamadılar. Otopark, vale fiyatın parasını almadılar. Emelleri bir an evvel bizlere göndermekti.” dedi.

“PSİKOLOJİK OLARAK DA ÇOK FAZLA ETKİLENDİ KENDİSİ”

“MR’A UYUMLU OLMAYAN BİR AYGITIN KULLANILDIĞI BİLGİSİNE ULAŞTIK”

Konuşmasına devam eden Küçüksorgulu, “Tek istediğimiz adaletin yerini bulması. Hastanenin, yetkililerin herkesin cezasını almasını istiyoruz . Olayın akabinde kızım 2 tane ameliyat geçirdi. Nisan ayında ikinci ameliyatını geçirdi ve önümüzde yeniden bir ameliyat olma süreci gözüküyor üzere. Doğal ki de gayemiz kızımızı bedenen ve ruhen en âlâ formda sıhhatine kavuşturmak. Dediğim üzere tek istediğimiz adaletin yerini bulması ve hastane yetkililerinin bize bu durumu yaşatanların herkesin cezalandırılmasını istiyoruz. Uzmanlar tarafından da bir görüşmeler sağladık ve bu türlü bir şeyin hiçbir biçimde yaşandığını kimseden duymadıklarını lisana getirdiler. Bu bizi buldu ve bizim istediğimiz tek şey bundan sonra hiçbir çocuğun ve hiçbir kimsenin yaralanmaması. MR’a uyumlu olmayan bir aygıtın kullanıldığı bilgisine ulaştık” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Gamze Şimşek – 3. Sayfa