Robot Sophia, “Baby Singularities” İsimli NFT Koleksiyonunu Başlattı

Robot Sophia, “Baby Singularities” adlı NFT koleksiyonunu OpenSea’de piyasaya sürdü. Hong Kong merkezli Hanson Robotics...

Robot Sophia, “Baby Singularities” İsimli NFT Koleksiyonunu Başlattı

Robot Sophia, “Baby Singularities” adlı NFT koleksiyonunu OpenSea’de piyasaya sürdü.

Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından geliştirilen “sosyal” insansı, doğrulanmış Twitter hesabında yer alan bir açıklamaya göre, Çarşamba günü OpenSea’de, NFT koleksiyonu Baby Singularities’i yayınladı.

Dünyanın ilk vatandaşlık kazanan robotu olması ve Tonight Show ve Good Morning Britain programlarına katılmasıyla ün kazanan Sophia, projede sanatçı Percy Lau ile işbirliği yaptı. NFT koleksiyonu, her biri uzak geleceğin bir tahminini ortaya çıkarmak için tasarlanmış, taban fiyatı 0.09 ETH olan Bebek Sophia kafalarından oluşuyor.

Sophia’nın önceki NFT işbirlikleri şimdiden toplamda milyonlarca sattı ve bu Baby Singularities NFT’lerinin alıcılarına Sophia’nın AI ve metaverse’lerine premium erişim verilecek. Sophia’nın metaverse’i (SAOS), makinelerin “uyanmaya” başladığı 2042 yılını keşfeden sinematik bir bilim kurgu hikayesine dayanan NFT tabanlı bir oyun ortamı ve pazar yeri olarak başlayacak.