Yaklaşan Apple Konferansı Bu 13 Altcoin’i Etkileyebilir!

Apple’ın WWDC aktifliği iki haftadan kısa bir mühlet sonra başlayacak. Geliştirici odaklı bu büyük aktiflik...

Yaklaşan Apple Konferansı Bu 13 Altcoin’i Etkileyebilir!

Apple’ın WWDC aktifliği iki haftadan kısa bir mühlet sonra başlayacak. Geliştirici odaklı bu büyük aktiflik klasik olarak iPhone’lar, iPad’ler, Apple Watch’lar ve Mac’ler için yeni yazılımlara birinci kere bakılan yer oluyor. Tıpkı vakitte, yeni donanımlar da bu aktiflikte ortaya çıkıyor. Bu yıl 5-9 Haziran’da gerçekleşecek olan Apple etkinliğinde bir VR setinin tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle kripto para alanında da VR/AR altcoin projelerinin harekete geçmesi olası görünüyor. İşte detaylar…

Apple’ın konferansında bu yenilik bekleniyor

Apple klasik olarak WWDC açılış konuşmasını yazılımına gelecek yeni özellikleri göstermek için kullanır. Bu özellikler ekseriyetle sonbaharda fiyatsız güncellemeler olarak yayınlanır. Bu yıl iOS 17’nin yanı sıra iPadOS, MacOS ve WatchOS güncellemelerinin de yer alması bekleniyor. Lakin şirketin bu yıl göstereceği yazılımdan daha fazlası olabilir.  

yaklasan apple konferansi bu 13 altcoini etkileyebilir 0 hyI8iUQ6

Bu yılki WWDC 5-9 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşecek. Açılış konuşması 5 Haziran günü saat 13:00 ET (TSİ 20:00) olarak belirlendi.  Geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere, Apple açılış konuşmasını web sitesinden yayınlayacak.   Bu yılki WWDC’ye hakikat ilerleyen en büyük söylenti elbette Apple headset’i. Yeni bir “xrOS” üzerinde çalışacağı söylenen aygıt, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçekliğin (AR) bir kombinasyonu olan karma gerçekliği kullanabilir. Göz ve el takibi, yüksek çözünürlüklü ekranıyla öne çıkan bu eserin potansiyel fiyat etiketi olarak 3.000 dolara işaret edilmekte.

Bloomberg’den Mark Gurman geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni platformun neler yapabileceğini göstermek için spor, oyun, antrenman ve iPad uygulamalarını kulaklığa nasıl dahil etmeyi planladığını ayrıntılandırdı. Bunun tüketicileri heyecanlandırmaya ve üç bin doları gözden çıkarmaya ikna etmeye ya da geliştiricilerin bu set için uygulama geliştirmeye karar vermelerine yetip yetmeyeceğini vakit gösterecek. Lakin kripto para topluluğu için asıl değerli şey, piyasadaki genel eğilimlerden etkilendiği bilinen altcoin’lerin bu gelişmeden nasıl etkileneceği. AR/VR konusunun tanınan bir mevzu haline geldiği bir durumda, bu alana odaklı altcoin’ler sıçrama yaşayabilir. Pekala, bu altcoin projelerinin ortasında neler var?

yaklasan apple konferansi bu 13 altcoini etkileyebilir 1

Popüler AR/VR altcoin projeleri neler?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, en kıymetli AR/VR coinleri ortasında metaverse coinleri yer alıyor. Çünkü metaverse, AR ve VR; birbirleriyle epey ilişkili. Bunların da en başında The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) geliyor. Akabinde Wilder World (WILD), Highstreet (HIGH), CEEK VR (CEEK), Bloktopia’yı (BLOK) gösterebiliriz. Akabinde Metahero (HERO), OVR (OVR), Somnium Space Cubes (CUBE), Dvision Network (DVI); değerli kriptolar olarak karşımıza çıkıyor. SENSO, NTVRK, NFTY, VIBE’ı da unutmamak lazım.  Fiyat hareketlerine bakarsak, son 30 gündeki yüzde 115’lik yükselişleri ile HERO ve OVR dikkat çekiyor.