Victoria hastalığı nedir, ne demek? Victoria hastalığı tedavisi var mı? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

Amerikalı müzikçi, hafta sonu Instagram hesabından ‘Victoria’ hastalığına yakalandığını duyurdu. Pekala, Victoria hastalığı nedir, ne...

Victoria hastalığı nedir, ne demek? Victoria hastalığı tedavisi var mı? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

Amerikalı müzikçi, hafta sonu Instagram hesabından ‘Victoria’ hastalığına yakalandığını duyurdu. Pekala, Victoria hastalığı nedir, ne demek? Victoria hastalığı tedavisi var mı? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

Victoria hastalığı olarak bilinen tüberküloz, tedavi edilmezse ölümcül olabiliyor. Enfeksiyon temel olarak akciğerleri etkiliyor. Lakin karın, kemikler, bezler ve hudut sistemi üzerinde de tesire sahip. Dünya Sıhhat Örgütü (WHO) tarafından tüberkülozla ilgili bir rapora nazaran, hastalık 2021’de yaklaşık 1,6 milyon insanı öldürdü ve Covid-19’dan sonra ikinci önde gelen bulaşıcı hastalık.

HASTALIĞIN TEDAVİSİ VAR MI?

Vücudunun sağ tarafında hudut hasarı olduğunu söyleyen Spears, “Tanrı dışında bir tedavisi yok. Hudut hasarı bazen beyninize gereğince oksijen gitmemesine yol açıyor. Beyniniz sonunda duruyor” sözlerini kullandı. “Sinir hasarı bedenin bir kısmında uyuşma yapıyor” diyen Britney Spears, “Haftada üç kere uykumdan ellerimi büsbütün uyuşması nedeniyle uyanıyorum. Hudutlar çok küçük ve batıyor üzere hissettiriyor. Bedenimin sağ tarafında iğnelenme oluyor. Boynuma kadar fırlıyor ve en çok acıtan kısım şakağım… Acılı ve ağrılı…” dedi.