TOKİ dolandırıcılık konusunda uyardı: Yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmeyin

Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) vatandaşları toplumsal konutlar üzerinden dolandırarak kandırmaya çalışan bireylere karşı uyardı. TOKİ,...

TOKİ dolandırıcılık konusunda uyardı: Yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmeyin

Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) vatandaşları toplumsal konutlar üzerinden dolandırarak kandırmaya çalışan bireylere karşı uyardı. TOKİ, logosunun ve isminin kullanılarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulabileceğini tabir etti.

TOKİ VATANDAŞI UYARDI!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük toplumsal konut projelerinden olan kampanya kısa mühlet evvel duyurulmuş ve müracaat yapan kişi sayısı 5 milyona ulaşmıştı. TOKİ’den ortaya çıkabilecek dolandırıcılıklara karşı ihtar geldi.

TOKİ, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada ismi ve logosu kullanılarak geçersiz toplumsal medya hesapları ve irtibat numaraları aracılığıyla dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğunu tabir etti.

TOKİ’den yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların müracaat toplama, kontrat imzalama, zaman, teslim, tapu üzere süreçlerinin tamamı Halkbankası ve Ziraat Bankasının yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta, öbür bir banka şubesi yahut şahıs hesapları üzerinden süreç yapılmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yönetimimizin internet sayfası, ‘444 86 54’ numaralı davet merkezi, onaylı kurumsal toplumsal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye prestij etmemeleri, iş ve süreç yapmamaları gerekmektedir.”