Türkiye Hayat Emeklilik’ten Birikim Danışmanlığı

Türkiye Hayat Emeklilik, dijitalleşme seyahatine ‘Fona Sor’ taşınabilir birikim danışmanlığı hizmetiyle devam ediyor. Ekim ayında...

Türkiye Hayat Emeklilik’ten Birikim Danışmanlığı

Türkiye Hayat Emeklilik, dijitalleşme seyahatine ‘Fona Sor’ taşınabilir birikim danışmanlığı hizmetiyle devam ediyor. Ekim ayında hayata geçen birikim danışmanlığı uygulaması sayesinde Ferdî Emeklilik iştirakçileri bireye özel danışmanlık hizmetini en süratli, sağlam ve pratik halde deneyimleyebilecekler.

Türkiye Hayat Emeklilik, Kişisel Emeklilik Sistemi (BES) iştirakçilerinin birikimlerini çağdaş varlık idaresi yaklaşımları ile değerlendirebilecekleri yeni taşınabilir birikim danışmanlığı hizmetini hayata geçirdi. İştirakçilerin risk profilleri, yaşları, fon dağılım değişikliği hakları üzere birçok kriteri göz önünde bulunduran, yüklü olarak yapay zeka piyasa beklentilerini dikkate alarak teknolojiden azamî oranda yarar sağlayarak fon karma önerisi hizmeti veren robot danışmanlık uygulaması “Fona Sor” ile hizmet vermeye başladı.

Sigorta algısını dönüştürerek, teknolojiyi daha uygun kullanmak için şahsileştirilmiş tahlillere odaklanan Türkiye Hayat Emeklilik, yeni uygulaması “Fona Sor” ile şahsî bir birikim danışmanlığı tecrübesi sunuyor. Piyasaları ve bireylerin risk profillerini kıymetlendirerek en uygun fon dağılımını öneren hizmet, piyasalardaki ani değişimleri ve trendleri süratli takip imkânı sağlıyor. İştirakçiler kendilerine sunulan uygun fon dağılımını, “Fona Sor” hizmetinin tekliflerine nazaran otomatik olarak değiştirebiliyorlar.

Türkiye Sigorta Müşteri Platformu üzerinden hizmet veren “Fona Sor” için kullanıcıların, taşınabilir uygulamasındaki fon güncelleme adımından sonra Risk Profil Anketini tamamlamaları gerekiyor. Anket karşılıklarına nazaran fon tavsiyesinde bulunan uygulama vakit içinde piyasalardaki değişiklikleri takip ediyor. Yeni fon tekliflerini yıllık 12 sefer fon dağılım hakkını dikkate alarak ve bu hakkı optimum biçimde değerlendirip iştirakçilere anlık bildirimlerle iletiyor. Büsbütün şahsa özel olarak hazırlanan profesyonel fon tavsiyesine nazaran değişiklik yapabilen uygulamanın temel hedefi iştirakçilerin risk profiline en uygun fon dağılımında azamî faydayı sağlamasıdır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı