SPOR Vincenzo Montella: Harika Lig’de rekabet düzeyi yükseldi

Olgucan KALKAN / ANTALYA, (DHA) – Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, ‘Rekabeti çok yüksek...

SPOR Vincenzo Montella: Harika Lig’de rekabet düzeyi yükseldi

Olgucan KALKAN / ANTALYA, (DHA) – Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, ‘Rekabeti çok yüksek bir lig. Öncelikle bunu söylemeliyim. Avrupa standartlarında bir lig olmaya başladı. Maç içindeki duraksamaları biraz daha aza düşürürsek, tempoyu biraz güzele alıp, devamlılığı alabilirsek çok daha güzel olacak’ dedi.

Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen ortada kamp çalışmalarına Antalya’nın Belek turizm merkezinde devam eden Adana Demirspor, hazırlıklarına akşam saatlerinde yaptığı idmanla devam etti. Koşu çalışmalarıyla başlayan idman, kuvvet çalışmalarıyla devam etti. İdmanın basına kapalı olarak yapılan kısmında ise taktik çalışmaların gerçekleştirildiği öğrenildi. Lacivert-mavili grupta teknik Yönetici Vincenzo Montella, idman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Kamp çalışmalarının hayli uygun geçtiğini söz eden Montella, ‘Aslında baya düzgün geçirdiğimiz bir birinci periyodu geride bıraktık. Lakin şu anda ne yaptık değil, neler yapabiliriz ona bakıyoruz. Zira sıfırdan başlayacak üzere. O yüzden neler yapabiliriz ona konsantre olmamız gerekiyor. Eskiyi düşünmeyeceğiz. Önümüzde adım adım yürüyeceğimiz yola bakacağız’ sözlerini kullandı.’SÜPER LİG’DE REKABET DÜZEYİ YÜKSELDİ’
Süper Lig’de düzeyin yükseldiğini tabir eden İtalyan teknik adam, ‘Süper Lig’de rekabet düzeyi yükseldi. O yüzden biz de orada olduğumuz için memnunuz. Lakin dediğim üzere sıfırdan başlayacak bir ikinci yarı var. Direkt ona konsantre olacağız. Rekabeti çok yüksek bir lig. Öncelikle bunu söylemeliyim. Avrupa standartlarında bir lig olmaya başladı. Maç içindeki duraksamaları biraz daha aza düşürürsek, tempoyu biraz güzele alıp, devamlılığı alabilirsek çok daha uygun olacak’ diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor