Engelsiz Yaşam Derneği, ihtiyaç dışında tekerli sandalye kullanan Gülşen’e dava açıyor

Ünlü müzikçi Gülşen, geçtiğimiz akşam katıldığı bir ödül merasiminde sahne alanına tekerlekli sandalye ile gitti....

Engelsiz Yaşam Derneği, ihtiyaç dışında tekerli sandalye kullanan Gülşen’e dava açıyor

Ünlü müzikçi Gülşen, geçtiğimiz akşam katıldığı bir ödül merasiminde sahne alanına tekerlekli sandalye ile gitti. O anları Instagram hesabından yayınlayan Gülşen, Bülent Ersoy’u anarak “Otriş giyip Bülent Ersoy’dan neyim eksik demez mi?” notunu yazdı. Gülşen’i Ersoy’dan takviye alan paylaşımı engelli vatandaşları ve ailelerini rahatsız etti.

TÜREL SÜREÇ BAŞLATIYORLAR

Gülşen’in manzaralarının akabinde YouTube kanalında yayınlanan Al Sana Haber programına telefonla bağlanan Manisiz Hayat Vakfı Lider Yardımcısı Av. Edip Lider husus ile ilgili hukuksal süreç başlatacaklarını söyledi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ RENCİDE EDEN BİR DURUM”

Manzaralarla ilgili konuşan Başkan, “Bülent Hanım’ın rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalye kullanması pek insani bir durum. Fakat Gülşen’ in bu davranışı takındığı bu hal, engelli kardeşlerimizi rencide eden bir durum ve engelli kardeşlerimizi son derece yaralamıştır. Bunu vakıf idaresindeki arkadaşlarla, Tayyar Beyefendi de vakıfta daima birlikte değerlendireceğiz. Sonuçta biz toplumda önünde mani olan herkes ismine bir şeyler yapmaya ve kamu faydası sağlamaya çalışıyoruz. Hasebiyle engelli kardeşlerimizi rencide eden bu duruma karşı da tüzel bir yola girebilir miyiz vakıf olarak değerlendirip yola çıkabiliriz” dedi.