Niran Ünsal Kimdir? – Kaç yaşında?

Niran Ünsal Kimdir?, biyografi bölümümüzde Niran Ünsal Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Niran Ünsal Kimdir? hemen...

Niran Ünsal Kimdir? – Kaç yaşında?

Niran Ünsal Kimdir?, biyografi bölümümüzde Niran Ünsal Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Niran Ünsal Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

niran unsal 1

(0) (0)

Ad Soyad Niran Ünsal
Meslek Sanatçı
Yaşı 47 (1974-08-13)
Boyu 1,65
Kilosu 62 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi İbrahim Gugu
Sevgilisi
Doğum Yeri İzmir

Niran Ünsal Kimdir? Biyografi

Niran Ünsal, 13 Ağustos 1974 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Annesi İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal, babası kanun sanatçısı Ahmet Ünsal’dır. Haktan ve Nida isimlerinde iki kardeşe sahiptir.

Müzik yaşamına 8 yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu’nda başlayan Niran Ünsal, Rakım Erkutlu Musiki Cemiyeti’nde ‘Klasik Türk Müziği’ üzerine eğitim almıştır. Daha sonra TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu’nda uzun bir süre çok sesli müzik eğitimi alarak, sonrasında İleri Koro ve Gençlik Korosu’na katıldı.

Türk Sanat Müziği Korosu sınavını kazandıktan sonra 4 ay boyunca koroda görev alan Niran Ünsal, bu sürede bunun bunun yanında ‘Fasl-ı Feza’ adlı fasıl heyetinde annesinin arkasında korist ve vokallik yapmıştır.

Müzik kariyerine pop tarzı ile devam etme kararı alan sanatçı, radyodan ayrılarak sahne çalışmalarına yöneldi.

Atlı Spor Kulübü, Karşıyaka Grand Müzikhol, Tenis Klüp gibi mekanlarda da sahne alan Ünsal, kısa bir sürede tanınmayı da başarmıştır.

1990 senesinde Kaan Canbağ ile dünya evine giren şarkıcının bu birlikteliğinden Hande adında bir de kızı dünyaya geldi.Lakin çift sonrasında ayrılma kararı aldı.

2000 senesinde Peker Açıkalın’dan Narin Şeker adında kızı olan Niran Ünsal, 2004 senesinde ise Selçuk Soğukçay ile nikah masasına oturdu. 2007 senesinde Oğuz Türküsev ile evlenen sanatçının bu birlikteliği ise 2009 senesinde bitti. 2011 senesinde ise İbrahim Gugu ile nikah masasına oturmuştur.Çiftin Riva adında bir de oğlu mevcuttur.

Bir süre İzmir’de radyo programcılığı yapan Niran Ünsal, 1994 senesinde tertip edilen ‘Pop Show 94’ yarışmasına katılmış ve ‘Serseri Mayın’ şarkısıyla birinci seçilmiştir. Daha sonra ise beste denemelerine başlayan sanatçı, bu süreç içinde bunun bunun yanında uyuşturucu kullandığı için birkaç kez gözaltına alındı.

İlk albümünü 1996 senesinde ‘Haktan’ ismiyle yayınlayan şarkıcı, sonrasında Rober Hatemo, Özcan Deniz, Metin Şentürk, Seda Sayan gibi isimlere bestelerini vermiştir.

Şarkılara Tutundum, Göçebe, Sesler ve izler, Bir Avaz Bir Saz albümleriyle de tanınan sanatçı, Ahmet Kaya anısına 2003 senesinde yayına giren albümde yorumladığı ‘Giderim’ şarkısı ile de büyük ses getirmeyi başardı.

Aslan burcu detaylarını taşıyan Niran Ünsal, 1.65 boyunda ve 62 kilogram ağırlığındadır.

Niran Ünsal’ın bazı albümleri:

2016 – Nü Club & By Şorşi

2014 – Ok

2012 – İnce Ayar

2010 – Bir Avaz Bir Saz

2009 – Sesler ve İzler

2007 – İyi Niyetlerim

06 Mart 2021 Cumartesi 20:23