Nam Salan Analist: Bu Haber Altcoin’ler İçin Boğa İşareti!

Kripto analisti Nicholas Merten, Hong Kong’un kişisel yatırımcıların kripto para alıp satmalarına müsaade verme kararının...

Nam Salan Analist: Bu Haber Altcoin’ler İçin Boğa İşareti!

Kripto analisti Nicholas Merten, Hong Kong’un kişisel yatırımcıların kripto para alıp satmalarına müsaade verme kararının altcoin piyasası için boğa işareti olduğunu söylüyor. Fakat piyasanın bundan daha fazlasına gereksinimi olacak.

“Hong Kong’un kripto kararı altcoin yatırımcıları için kutlanacak bir şey “

Hong Kong Perşembe günü, Çin’in kripto para üniteleri üzerindeki 2021 yasağını geri alması için bir test durumu olarak hizmet edebilecek olan seçili borsalarda ferdi kripto ticaretini eski haline getirdi.

Merten’e misal biçimde Tron kurucusu Justin Sun’da gelişmeyi boğa işareti olarak yorumluyor. Sun, Hong Kong’un kripto atılımının “Çin’de kripto para için çok büyük bir adım” olduğunu söyledi. DataDash’in sunucusu Nicholas Merten, Hong Kong’un kripto hareketinin kutlanacak bir şey olduğunu söylüyor.

nam salan analist bu haber altcoinler icin boga isareti 0

Merten, en son Youtube yayınında, “yani iştirakçilerin büyük çoğunluğu artık kriptoya yine katılmaya başlayabilirler. Be muhakkak sahiden uygun bir haber” dedi. Fakat Merten, Hong Kong’un bu atılımının bir boğa piyasası döngüsünü tetiklemek için muhtemelen kâfi olmayacağını söylüyor.

Hong Kong’un şu anda bu ferdi yatırımcı sayesinde yatırıma giden yolun açıldığını varsayarsak, muhtemelen [Hong Kong’un %1’i ] GSYİH kripto para ünitelerine yatırıldı. Bu, piyasaya 3,8 milyar dolarlık yatırım teşebbüsü manasına geliyor.

Ancak soru, bunun yeni bir boğa piyasasına yol açıp açmayacağı. Burada o noktaya geri gelmeye devam edeceğim. Ve size karşı dürüst olmak gerekirse, Bitcoin’in bir yıl içinde halving aktifliği hakkında konuştuğumuz üzere, bundan daha fazla Bitcoin kaldırılacak. Bu yüzden bunun tek başına kâfi bir anlatı olmadığını söyleyebilirim.

Kaleo, son gelişmelerin akabinde INJ’in öne geçtiğini bildirdi

Türev borsası Injective (INJ), Hong Kong’un kripto atılımını gündemde olduğu haftada piyasa devlerini geride bıraktı. Kaleo aktüel tahlillerinde, INJ’in BTC ve ETH karşısında son hareketlerini inceledi. Buna nazaran, INJ/BTC çifti direnci dayanak olarak muvaffakiyetle tekrar ediyor.

nam salan analist bu haber altcoinler icin boga isareti 1 dATZMOz6

Kaleo daha sonra grafiği güncelleyerek INJ/BTC çiftinin 0,0003031 BTC’ye (8,23 dolar) kadar yükseldikten sonra kısa bir müddet soğuyabileceğini söylüyor. Analistlerine nazaran, “Şimdiye kadar sağlam bir atılım ile INJ/BTC. Daha yüksek bir devamdan evvel burada bir ölçü birikim görmek şaşırtan olmaz.”

nam salan analist bu haber altcoinler icin boga isareti 2

Kaleo, INJ’nin ABD doları karşısındaki fiyat hareketini de yakından izliyor. Tanınan analist, çapraz direncini kaldırıp dayanak olarak yine test ettikten sonra paritenin yükselişe geçtiğini söylüyor.

nam salan analist bu haber altcoinler icin boga isareti 3 vACnAm4T

INJ fiyatı neden yükseliyor?

Injective kısa bir müddet evvel, (MATIC) ile entegrasyonunu duyurdu. Resmi duyuruya nazaran:

Injective, gerçek DeFi şekillendirilebilirliğini sağlamak için Polygon Labs ile çığır açan bir entegrasyon başlatıyor. Birinci kere, Polygon ve Injective’in mahallî varlıkları, iki ekosistemdeki çeşitli cross-chain kullanım durumları için kullanılabilir.

https://twitter.com/Injective_/status/1663915303359729669

Teklif, topluluk seçmenlerinin %99,8’i tarafından onaylandıktan sonra Injective, Avalon ağına yönelik bir yükseltmeyi de tamamladı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Avalon Mainnet Yükseltmesi, Injective altyapısına şu özellikleri sağlayacak.

  • Güçlü ölçeklenebilirlik optimizasyonları
  • PoS (proof of stake) doğrulama yenilemesi
  • Mainet’teki en süratli blok mühletleri.