Lider Demir: Maksadınızı koyun, azimle çalışın

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile TEKNOPARK...

Lider Demir: Maksadınızı koyun, azimle çalışın

SAMSUN (İGFA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile TEKNOPARK takviyesiyle gerçekleştirilen “Nasıl Başardık, Bayan Teşebbüsçüler Anlatıyor” programında çeşitli alanlarda iş kurup muvaffakiyet elde eden ve yüzlerce istihdam sağlayan Aysun Macit, Ayşen Pehlivan, Nuran Keleş, Cennet Kaya Uslu, Fatma Sağlam, Hacer Üstündağ ve Ebru Şencan, muvaffakiyet öykülerini anlattı.

TEKNOPARK Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin ve üniversite öğrencileri katıldı.

PROF. DR. ÜNAL : HAYAL KURUN VE HAYALİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

Programda konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, bir muvaffakiyet öyküsünün bilinmesine bu kıssanın yazılmasına imkan sağlanması noktasında Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bu hareketin son derece pahalı olduğunu söz etti. Gençlere “Başarısız olsanız bile denemekten asla vazgeçmeyin” diyen Prof.Dr. Ünal, “TEKNOPARK’ın sizler için büyük bir talih olduğunu düşünüyorum. Size bir vizyon oluşturan, sizin niyetinizi projelendirmeniz açısından imkan sağlayan ve danışmanlık yapacak bir takıma sahip. Ümit ettiğimiz şey, sizin üniversite yıllarınızda kendi teşebbüsünüzü gerçekleştirmeniz. Hiçbir başarısızlık başarısızlık değildir. Teşebbüs etmeniz ve yalnızca denemeniz bile bir muvaffakiyettir. Üniversite yıllarınızı hayatınızın bir kampı üzere değerlendirin. Denemeyi asla ihmal etmeyin. Denemekten çekinmeyin. Başarısızlıklar size yalnızca o yolun gerçek olmadığını ya da bu teşebbüsün zamanlama olarak yanlışsız olmadığını öğretir. Şayet alfabeyi tek harfle okuyorsanız yapacağınız bir şey yok. A teşebbüsü başarısızsa geri kalan 28 harfi hesaba katın. Kesinlikle birinde başaracaksınız. Hayal kurun ve kurduğunuz hayalin peşinden gidin” dedi.

BAŞKAN DEMİR : HER VAKİT DAHA GÜZELİNİ HEDEFLEYİN

Kadın işverenlerin öykülerinin gençlere ilham olacağına inandığını söyleyen ve “Kaybetmek, başarısız olmak makus bir şey değil, oradan alacağınız ders ve tecrübeyi sonraki hayatınızda uygularsınız” diyen Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir ise şunları söyledi:

“Her vakit daha güzelini hedefleyin. Yaptıklarınız ve yapmadıklarınızla hayatınızı şekillendireceksiniz. Nerede olursanız olun, kendiniz, aileniz, kentiniz ve ülkeniz için daima müspet olun. Gençliğinizi yaşayın. Ailenizle birlikte memnunluğu hedefleyin. Memnunluğu hedeflerseniz daima memnun olursunuz. Amaçlarınızı koyun, her vakit daha güzelini hedefleyin, bu azimle yaparsanız başaracağınıza inanıyorum. Bu programın öncüsü olan SBB TV Youtube kanalı, Büyükşehir Belediyesi’nin sıfırdan oluşturduğu irtibat aracı. Bunun dışında E-Dergi, Kent Gazetesi, toplumsal medya hesapları var. Bunlarla ilgili ağır bir tempo içindeyiz. Hedefimiz bir mahallî idarenin kentle, kentini ülkesi ile kentini ve ülkesini de dünya ile bağlantıya geçirecek bir sav ile işe başladık. SBB TV’ye abone olun izleyin. Burada bir hizmet üretiyoruz.”

Daha sonra sahneye gelen işveren bayanlar Aysun Macit, Ayşen Pehlivan, Nuran Keleş, Cennet Kaya Uslu, Fatma Sağlam, Hacer Üstündağ ve Ebru Şencan, muvaffakiyet kıssalarını anlatarak, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.