Kayseri Kocasinan’da dönüşüm tam gaz

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) İlçe belediyeler ölçeğinde Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projeleri yapan belediye...

Kayseri Kocasinan’da dönüşüm tam gaz

Kayseri Kocasinan'da dönüşüm tam gaz - 02/12/2022

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İlçe belediyeler ölçeğinde Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projeleri yapan belediye olduklarını vurgulayan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bu vakte kadar toplam 3 bin 430 adet konutu tamamladıklarını ve bunların 2 bin 185 adetini teslim ettiklerini söyledi.

Kocasinan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının süratli bir biçimde devam ettiğini ve dönüşümle birlikte toplumsal dönüşümü de tıpkı anda gerçekleştirdiklerini söz eden Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı geleceğe taşımak için kentsel dönüşüme büyük ehemmiyet verdiklerini ve dönüşüm projeleri tamamlandığında yeni bir kayseri ve yeni bir Kocasinan’ın şekilleneceğini belirtti.

“Kentsel dönüşüm bizim için öncelikli olarak toplumsal bir dönüşümdür” diyen Lider Çolakbayrakdar, kelamlarını şu formda sürdürdü: “Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra çalışmalarımızın en başında yer alan ve bölgemizin gereksinimlerinden bir tanesi olan kentsel dönüşüm, olmazsa olmazımızdır. Misyona geldiğimden beri 8 yıldır, 11 bölgemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız süratli bir halde devam ediyor. ‘Kocasinan’ delinince birinci akla kentsel dönüşüm gelir. Kocasinan, eşittir kentsel dönüşümdür. Yani kentsel dönüşüm bizim olmazsa olmazımızdır. Zira bizler biliyoruz ki; yarınlarımız ve çocuklarımız için uygun etraf kaideleri olan okulu, parkı, yeşil alanı, pazarı, mescidi, toplumsal donatıları yapılmış her türlü belediye hizmetlerinin olduğu çağdaş standartlarda bir mahalle inşa etmek, lakin kentsel dönüşümle mümkündür. Bunun için vatandaşlar için fırsat olan dönüşümü gereksinim olan her mahallemizde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Özellikle mahallerimizde hemşehrilerimizin hayatlarına dokunarak, onlara daha hoş hayat ortamı sunuyoruz. Mahallelerimiz, kentsel dönüşümle güzelleşiyor ve paha kazanıyor. Yaptığımız hizmetlerle çocuklarımız daha uygun bir Kocasinan’da yetişmiş olacaklar. Beşere yakışır, hizmet verebileceğimiz, mahalle kültürünün korunduğu, insanların bir ortaya gelebildiği, huzurlu ömür alanları oluşturmak için kentsel dönüşüm projeleri üretiyoruz. Genç, yaşlı, bayan, erkek olmak üzere 7’den 70’e tüm hemşehrilerimin toplumsal muhtaçlıklarının karşılanabildiği huzur içerisinde; keyifli ve mesut yaşayabilecekleri, kendilerini ayrıcalıklı görebilecekleri Kocasinan’ı kurmak için çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında şu ana kadar toplamda 2 bin 185 konutu teslim etmişiz ve hemşehrilerimiz sıcak yuvalarında huzur içerisinde yaşıyorlar. Bin 245 konutu ise inşaatı devam ediyor. Yani bu vakte kadar 3 bin 430 adet konutu kentsel dönüşümle bölgemize kazandırıyoruz. Gayemiz; ilçemizde kentsel dönüşüme gereksinim duyulan tüm bölgelerde dönüşüm çalışmalarını tamamlayarak, Kocasinan’ı baştan aşağı yenilemektir” .

Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projeleriyle yeni çağdaş mahalleler inşa ederek, ilçeye yeni bir kimlik yeni bir çehre kazandırmaya devam edeceklerini kelamlarına ekledi.