Galatasaray’a büyük borç! Dursun Özbek, beklenmedik bir faturayla karşı karşıya

Galatasaray‘da lider seçilen Dursun Özbek, önemli bir faturayla karşı karşıya. Sözcü’de yer alan habere nazaran;...

Galatasaray’a büyük borç! Dursun Özbek, beklenmedik bir faturayla karşı karşıya

Galatasaray‘da lider seçilen Dursun Özbek, önemli bir faturayla karşı karşıya. Sözcü’de yer alan habere nazaran; Galatasaray‘ın yeni idaresi, temmuz ve ağustos aylarında oyuncu alacakları ve öteki masraflar için yaklaşık 200 milyon liraya gereksinim öğrenildi.

EN BÜYÜK HİSSE RUMEN FUTBOLCULARIN

Galatasaray‘ın elini zorlaştıran bu masraf tablosunda, Cicaldau ve Morutan’ın ödemeleri en büyük hisseye sahip. Geçen dönem başında toplam 11 milyon euroya transfer edilen Cicaldau ve Morutan’ın yaklaşık 3 milyon euro fiyatındaki bonservis taksitlerinin ödenmesi gerekiyor. Kontratı biten Feghouli’ye 1.5 milyon euro ödeme yapılacak.

BİR DARBEDE MARİANO’DAN

Temmuz 2020’de gruptan ayrılırken 500 bin euroluk alacağını bırakan Mariano’nun da açtığı davayı kazandığı ortaya çıktı. Deneyimli oyuncuya bu alacağı ödenecek. Tıpkı vakitte Berkan’ın bonservis taksiti için de Alanyapsor’a 1 milyon euro ödeme yapılması gerekiyor. Futbolcu ödemeleri için kasadan 6 milyon euro (yaklaşık 110 milyon TL) çıkacak. Başka masraflar ile birlikte 200 milyon lirayı aşan ödemeler için idarenin yetki alması gerekiyor. Burak Elmas’ın ibrasızlığı sırasında 2022 bütçesi onaylanmadığından Galatasaray idaresi, fevkalâde mali genel heyet sonrası yetki alacak.