Eski sevgilisini yaralayan emekli polis, evine gider gitmez intihar etti

Dün saat 12.30 sıralarında Pendik’te argümana nazaran emekli polis memuru Hamza Yasak (56), arabasıyla eski...

Eski sevgilisini yaralayan emekli polis, evine gider gitmez intihar etti

Dün saat 12.30 sıralarında Pendik’te argümana nazaran emekli polis memuru Hamza Yasak (56), arabasıyla eski kız arkadaşı olduğu belirtilen Ayşe Varol’u (36) takip etti.

SOKAKTA YARALADI

Yasak, sokakta yürüyen Varol’un yanına yaklaşarak aracının içinden iki el ateş etti. Yasak, arabasıyla olay yerinden ayrılırken, omzundan ve karnından yaralanan bayan ise çığlık atarak sokakta koşmaya başladı. Sesleri duyan vatandaşlar ise durumu sıhhat ve polis takımlarına bildirdi. Olay yerinin yakınında bulunan inşaat çalışanları yaralı bayanı araçlarıyla hastaneye götürdü. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

KONUTUNDA İNTİHAR ETTİ

Hastanede tedavi altına alınan Ayşe Varol’un hayati tehlikesi bulunmazken, Varol’un polise verdiği birinci sözde kendisini yaralayan kişinin eski erkek arkadaşı olduğunu söylediği öğrenildi. Emekli polis memuru Hamza Yasak’ın Pendik’te yaşadığı rezidansın ikinci katına gelen polis grupları, içeriden silah seslerinin geldiğini duydu. Kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla içeri giren gruplar, Yasak’ı hareketsiz formda yatarken buldu. Olay yerine gelen sıhhat takımları Hamza Yasak’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yasak’ın cenazesi, yapılan olay yeri incelemelerinin akabinde İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Öte yandan rezidansın önünde park halinde bulunan Hamza Yasak’ın arabasında de incelemeler yapıldı.

“KALÇASINI TUTARAK ŞU TARAFA GERÇEK GİTTİĞİNİ GÖRDÜM”

Ayşe Varol’un yaralandığı mahallede oturan Kevser Kaçar, “İçeride bir bağırma sesi duydum. Bayan sesi duydum. Çabucak cama çıktım baktım. Ondan sonra 2 tane silah sesi duydum. Sonra ben bayanı bu türlü kalçasını tutarak şu tarafa yanlışsız gittiğini gördüm. Sonra komşum oradan görüp anlattı bana. Allah’tan çalışan ustalar çabucak otomobile atıp da hastaneye götürmüşler. Sonra esasen ambulans falan geldi fakat yetişemediler alışılmış onlar götürmek zorunda kaldılar kötüleşince. Yalnızca şöyle bir süratli otomobilin geçtiğini gördüm ancak yani o kadar şoka girdim ki, ben konutta bile etkilendim. Allah kimsenin başına vermesin” dedi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa