İsimleri adaylık için geçen İmamoğlu ve Yavaş, Van’da “Görevimiz, desteği genel seçimlere taşımak” mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun öncülüğünde Van’da belediye liderleri...

İsimleri adaylık için geçen İmamoğlu ve Yavaş, Van’da “Görevimiz, desteği genel seçimlere taşımak” mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun öncülüğünde Van’da belediye liderleri çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya katılanlar ortasında en büyük ilgiyi Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu gördü. İsimleri ayrıyeten Cumhurbaşkanlığı için geçen ikilinin, kapalı oturumda verdikleri ileti da dikkat çekti.

BİRİNCİ OLARAK SEYİT TORUN KELAM ALDI

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine nazaran CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, partisinin Van’da düzenlediği Belediye Liderleri Çalıştayı’nda konuştu. Belediyelerinin her gün hukuksuz soruşturmalarla karşı karşıya kaldığını söyleyen Torun, “Siyasi iktidar, bilhassa son periyotta seçimde kazanamadığı ve hizmetlerine mani olamadığı belediyeleri karalamak için algı operasyonlarına başlamıştır. Hata arayıp da bulamayanlar artık uydurma cürümler uydurmanın acizliğine düşmüştür” sözlerini kullandı.

SEÇİME HAZIRLIK ÇALIŞMALARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Torun’un konuşması sonrası kapalı oturuma geçen belediye liderlerine CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitinginde yaptığı “Bize katılın” daveti dağıtıldı. Kapalı oturumda CHP Genel Lider Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel ve Seyit Torun, genel merkezin genel seçime hazırlıklarına ait bilgi verdi.

“HEDEFİMİZ BİZE VERİLEN TAKVİYESİ GENEL SEÇİMLERE TAŞIMAK”