‘Dip Henüz Görülmedi’ İşte Son Bitcoin Tahminleri!

Önemli bir BTC fiyat dayanağı, Bitcoin boğalarının 26.000 doların altında uğraş etmesiyle resme geri dönüyor....

‘Dip Henüz Görülmedi’ İşte Son Bitcoin Tahminleri!

Önemli bir BTC fiyat dayanağı, Bitcoin boğalarının 26.000 doların altında uğraş etmesiyle resme geri dönüyor. Tanınan bir analiste nazaran başkan kripto tabanı şimdi görmedi. Öte yandan bir on-chain analist, bu ay Bitcoin için üst istikametli mümkün bir patlamadan bahsediyor.

Van de Poppe: Bitcoin tabanı şimdi görünmedi’

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 25.829 dolara kadar geriledi. Hafta sonunun en yüksek düzeylerine kıyasla yaklaşık %5’in üzerinde düşüş manasına geliyor. Bu yüzden, Bitcoin, kilit dayanak çizgileri yaklaştıkça epeyce zayıf görünüyordu. Bunlar ortasında, Mart ortasından bu yana dayanak olarak kalmak için tekrarlanan testleri atlatan ve şu anda 26.400 dolar düzeyinde olan 200 haftalık hareketli ortalama (MA) da vardı.

İzleme kaynağı Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, haftalık grafikle ilgili yorumunda, “Bitcoin, 200 Haftalık MA’da (mor) bir takviye testi daha yapacak,” ihtarını yaptı. Bu bağlamda analist, “IMO, 200 Haftalık MA’nın altında bir Haftalık mum kapanışı, tabanın şimdi gelmediğinin bir göstergesi. Bu hafta işlerin kızışması mümkün. Son savunma çizgisi 50 Aylık MA’da 25,5 bin dolar civarında.”

dip henuz gorulmedi iste son bitcoin tahminleri 0BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Keith Alan/ Twitter

Diğerleri de boğaların son direnişinin gerçekleşmesi için benzeri alanlara göz dikti. Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe gün içinde yaptığı açıklamada, “Bitcoin hala 26.600 doların tutulması gereken değerli alan olduğu aralığa bağlı bölgede sıkışmış durumda,” diyor.

Analist ayrıyeten, “27.500 doları kıramadı. Standart Pazar/Pazartesi dökümü gerçekleşti. Bakalım hafta ileriye dönük neler getirecek. Makro-ekonomik açıdan da epey rahat bir hafta geçirdik,” yorumunu yapıyor.

“Yaşa ya da öl” anı

Bu ortada Material Indicators, en büyük global borsa Binance’e ilişkin bir likidite grafiği paylaştı.

dip henuz gorulmedi iste son bitcoin tahminleri 1 ZvRR8XDlBinance için BTC buyruk defteri bilgileri / Kaynak: Material Indicators

Alan’ın bulgularına nazaran, Fed’in 14 Haziran’da açıklayacağı faiz kararının kesin “yaşa ya da öl” anı olacak. Bu bağlamda analist, “Önemli Hareketli Ortalamalardaki Teknik Dayanak düzeyleri kaybedilirse, bir sonraki takviye düzeyi trend çizgisiyle birleşen 2017 Zirvesi civarında olacaktır. BTC likiditesi fiyatın her iki tarafında da zayıf kalmaya devam ediyor. Piyasalar 14 Haziran FED faiz artırım kararını bekliyor,” diye yazdı.

Borsa spekülasyonları kızışıyor

Trader Daan Crypto Trades, açık faizin arttığı vadeli süreç piyasalarından gelen sesleri not edenler ortasındaydı.

https://twitter.com/DaanCrypto/status/1665656307116810242

Ticaret platformu Decentrader da emsal formda, Wall Street açılmadan evvel long konumların daha besbelli hale gelmesiyle, açık faizde “önemli bir artış” kaydetti.

https://twitter.com/decentrader/status/1665668654141419520

Bu ortada izleme kaynağı CoinGlass’tan alınan datalar, 5 Haziran’daki likidasyonların long konumları daha fazla etkilediğini ve çapraz kripto konum kayıplarının yazı sırasında toplam 33 milyon dolar olduğunu gösterdi.

dip henuz gorulmedi iste son bitcoin tahminleri 2 cPisPGUBKripto likidasyon grafiği / Kaynak: CoinGlass

Sinyal gerçekleşirse Bitcoin Haziran’da yükselmeye hazır!

Yaygın olarak takip edilen bir on-chain analist Willy Woo, Bitcoin için olumlu bir sinyalden bahsediyor. Bu sinyalin bu ay Bitcoin için üst istikametli muhtemel bir patlamaya işaret ettiğini söylüyor. Analist, Bitcoin’in maliyet bazlı tahlilinin, Haziran ayında BTC için yaklaşan bir ralliye işaret ettiğini kaydediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Maliyet bazlı tahlil, üst tarafın aşağı taraftan daha uygun göründüğünü gösteriyor. Yaz ayları ekseriyetle yatay ya da düşüş eğilimindedir. Lakin yine birikim basamağındaki her Haziran ayı yükseliş göstermiştir. Biz de bu türlü bir pencerenin içindeyiz. BTC’nin Haziran ayında yükselmesi için bir pencere var. Benim iddiama nazaran bu fırsatın doğmasına bir hafta var. Bakıp göreceğiz.

dip henuz gorulmedi iste son bitcoin tahminleri 3 2c7R1zIEKaynak: Willy Woo/Twitter

Glassnode kurucularına nazaran BTC’yi short’lamak çaresizlik!

Bu ortada Glassnode kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann, şu anda BTC’yi short’lamaya çalışanların “çaresiz” olduğunu ve vakitlerini yapay zeka (AI) ve likit stake türevi (LSD) altcoin’lere odaklanarak geçirmelerinin daha güzel olacağını söylüyor. Bu bahisteki görüşlerini ise şu formda açıklıyorlar:

BTC’yi short’lamak için daha fazla neden aramak çaresizlik belirtisidir. Yapay zeka ve LSD odaklı altcoin’lere odaklanmak için vakit harcamak daha güzel.

dip henuz gorulmedi iste son bitcoin tahminleri 4 nGzQ4WBs

Bir Swissblock gönderisinde Alleman ve Happel, BTC’nin daha evvel iddia edilen 26.000 ila 27.500 dolar aralığında kalmasının akabinde 30.000 dolar fiyat etiketine yükselmesini beklediklerini söylüyor. Bu doğrultuda, şu yorumu yapıyorlar:

ABD borç tavanının çözülmesi ve kıymetli bilgi açıklamaları üzere çok sayıda potansiyel katalizörün ortasında Bitcoin, öngörülen aralıkta başarılı bir halde tutundu. Şu anda kendimizi yine yükseliş bölgesinde gezinirken buluyoruz. Piyasa hassaslığı iyimserlikten yana ve risk algısı azaldı. Lakin tekrar de bizi 30.000 dolar maksadına hakikat itmek için piyasa iştirakinde ve momentumunda bir artış bekliyoruz.