Çin’den Web3 Raporu Geldi: Binance CEO’su Tepki Verdi!

Pekin Belediyesi Bilim ve Teknoloji Komitesi, web3 sanayisinin gelişimini teşvik etmek gayesiyle “Web3 İnovasyon ve...

Çin’den Web3 Raporu Geldi: Binance CEO’su Tepki Verdi!

Pekin Belediyesi Bilim ve Teknoloji Komitesi, web3 sanayisinin gelişimini teşvik etmek gayesiyle “Web3 İnovasyon ve Gelişim Whitepaper’ı (2023)” başlıklı bir whitepaper yayınladı. Doküman, kentin dijital inovasyon için global bir merkez olma maksadını özetliyor. Web3 teknolojisinin İnternet sanayisinin geleceği için ehemmiyetini vurguluyor. Bu gelişme, önde gelen Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekti.  İşte detaylar…

Çin, Web3 raporunu yayınladı

Yerel haber kuruluşu The Paper’ın haberine nazaran, whitepaper web3 teknolojisini gelecek için “kaçınılmaz bir trend” olarak kabul ediyor ve büyümesini hızlandırmak için siyaset takviyesi ve teknolojik atılımların ehemmiyetini vurguluyor. Bu whitepaper’ın yayınlanması, Pekin’in dijital iktisattaki pozisyonunu güçlendirmeyi hedeflediği bir periyoda denk geliyor. Whitepaper’ın yayınlanma zamanlamasının dikkat cazip bir tarafı, 1 Haziran’da yürürlüğe girmesi planlanan Hong Kong’un yaklaşan kripto kurallarıyla olan korelasyonu.

cinden web3 raporu geldi binance ceosu tepki verdi 0 4TmQ48a7

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Kurulu tarafından kısa müddet evvel uygulamaya konulan yeni kural kitabı, ferdi yatırımcıların kripto para ticaretine başlamasına müsaade veriyor. Hong Kong’un bu atağı kripto firmalarını bölgeye çekmeyi amaçlıyor. Çoklukla CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, whitepaper sürümünün zamanlaması hakkında yorum yaptı. Hong Kong’un yakında yürürlüğe girecek kripto düzenlemeleri ışığında bunu değişik buluyor.

Binance CEO’su: Zamanlama ilginç

Buna ek olarak Zhao, bu hafta başında devlet yayın kuruluşu Çin Merkez Televizyonu’nun (CCTV) kripto para ünitelerini içeren bir kısım yayınladığı değişik bir segmentin altını çizdi. Segmentte Bitcoin logosu gösterildi ve Hong Kong’da bir Bitcoin ATM’sinin varlığı vurgulandı. Zhao’ya nazaran bu cins yayınlar tarihi olarak kripto piyasasında boğa koşularına yol açtı. Lakin, segment o vakitten beri kaldırıldı.

https://twitter.com/cz_binance/status/1662334590332153868

Web3 white paper’ın yayınlanması ve kripto para ünitelerini içeren son televizyon segmenti, Çin’in bölüme yönelik tavrında potansiyel bir değişime işaret ediyor.  Kripto dünyası gelişmeye devam ettikçe, gözler Çin’in web3 teknolojisine yaklaşımının nasıl gelişeceğine ve bunun daha geniş kripto para ünitesi sanayisi üzerindeki tesirine çevrilecek.  Ayrıyeten yatırımcılar, “Çin coinlerini” de merakla izleyecek. Bilindiği üzere Çin coinleri” muhakkak bir kripto para ünitesine işaret etmez. Bununla birlikte, Çin menşeli yahut Çin projeleri ya da şirketleriyle bağlantılı kripto paraları tanımlamak için kullanılabilir.  Bunların başında Conflux (CFX), Neo (NEO), Tron (TRX), VeChain (VET) üzere coin’ler geliyor.