Bodrum’da 7. Uluslararası Caz Festivali Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının dayanağıyla Caz Derneğince Bodrum‘da bu yıl 7’ncisi düzenlenecek “Uluslararası Caz Festivali”...

Bodrum’da 7. Uluslararası Caz Festivali Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının dayanağıyla Caz Derneğince Bodrum‘da bu yıl 7’ncisi düzenlenecek “Uluslararası Caz Festivali” 15 Haziran’da başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Metreküp Bodrum ile Bodrum Ticaret Odası üzere yerlerin mesken sahipliği yapacağı şenlik, 15-25 Haziran’da müzikseverleri ağırlayacak.

Teması Cumhuriyet’in 100. yılı anısına “Caz ve Özgürlük” olarak belirlenen aktiflikte, konserlerin yanı sıra “Yaşam Uzunluğu Caz Mükafatları Töreni” ile caz eğitimleri ve söyleşiler de düzenlenecek.

Rodos Caz Festivali‘nden de karşılıklı sanatçı değişimi yapılacak 7. Bodrum Milletlerarası Caz Festivali‘nin açılış merasimi, 12 Haziran’da basın tanıtım toplantısı ve plaket merasimiyle gerçekleştirilecek.

“European Jazz Network” üyesi olan şenlikte, “Kerem Görsev Trio, Maria Manousaki Trio Rhodes Jazz Fest ile Kardeş Şenlik Konseri, Nuri Bilge Ceylan-Taşra Üçlemesi Caz Projesi, Hakan Başar Trio, Neşet Ruacan Quartet feat. Sibel Köse & Efe Fazilet, Zafer Çebi Quartet feat. Didem Kasal Esentürk, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Aşkın Arsunan Quintet” konserleri dinleyicilerle buluşacak.

Etkinlik kapsamında ayrıyeten Dimitrios Vassilakis, Sibel Köse ve Neşet Ruacan Masterclassları, Eftal Küçük ile Cazda Özgürlük Söyleşisi, moderatörlüğünü Hasret Oktar Varoğlu’nun yapacağı 100. Yıl ve Cazda Özgürlük Söyleşisi, Caz Derneği Bodrum Ömür Uzunluğu Caz Mükafatları Merasimi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Grafik Kısmı 7. Bodrum Caz Şenliği Tasarım Müsabakası Ödül Merasimi, stant açılışı ve Murat Arkan Dinletisi” düzenlenecek.

7. Bodrum Memleketler arası Caz Şenliği’nin detaylı programına Caz Derneğinin internet sitesinden ulaşılabilecek.

Kaynak: AA / Yıldız Nevin Gündoğmuş – Kültür Sanat