Bakan Nebati’den uçak tartışması açıklaması

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, kendisinin de...

Bakan Nebati’den uçak tartışması açıklaması

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, kendisinin de yolcusu olduğu Ankara-İstanbul uçağında yaşananların, kamuoyuna büsbütün çarpıtılarak yansıtıldığını belirtti. Nebati, “İki gündür bahisle ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu yanlışsız bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir. Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi mutlaka yoktur. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra kimi yolcuların da bindikleri kaydedilen imgelerden açıkça anlaşılmaktadır” dedi.

‘ALGI GÖNÜL KÖPRÜLERİMİZE’

CHP’li bir milletvekilinin provokatif yönlendirmesi nedeniyle, millet iradesini içine sindirememiş bir kümenin kelamlı sataşmasına maruz kaldığını tabir eden Nebati, şunları kaydetti:

“Bu şahıslara rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir biçimde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da yalnızca bu birkaç şahsa yönelik yaptım. Makûs niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla ortamıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla ziyan veremeyecektir.”