Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı, Şampiyonluk İçin Hazır

Başkent’in Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’ndeki tek temsilcisi Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET Gençlik ve...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı, Şampiyonluk İçin Hazır

Başkent’in Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’ndeki tek temsilcisi Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Futbol Kadrosu, yarın çıkacağı final maçı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Sportmenlerin amacı Fenerbahçe Petrol Ofisi Bayan Futbol Grubu’nu yenerek şampiyonluk kupasını Ankara‘ya getirmek.

ABB FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Futbol Kadrosu, yeni başarılara imza atmayı sürdürüyor. Başşehrin Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’nde finale ismini yazdıran FOMGET, 2 Haziran Cuma akşamı (yarın) Fenerbahçe Petrol Ofisi Bayan Futbol Ekibi ile karşı karşıya gelecek. Saat 20.00’de başlayacak müsabakaya İzmir Alsancak Mustafa Denizli Stadı mesken sahipliği yapacak.

Hedeflerinin Başkent’te şampiyonluk kupasını getirerek bir prensip imza atmak olduğunu belirten FOMGET’in atletleri, şunları kaydetti:

-Selda Akgöz: “İzmir Alsancak Stadı’nda Fenerbahçe ile tek maç oynayacağız. Daha evvel kendi konutumuzda onları mağlup etmiştik. Maksadımız o kupayı Ankara‘ya getirmek.”

-Tuğba Karataş: “Yarı finali geçtiğimizden beri çok heyecanlıyız. Artık final oynayacağız ve üstelik bayan futbolunda görülmemiş seyircilerin önünde ve büyük bir statta yapacağız. Bir dönem boyunca bugün için hazırlandık. Çok çalıştık ve çok emek verdik. Hocalarımız bizi çok hoş hazırladılar. Belediyede bize çok güzel dayanak verdi, teşekkür ederiz.”

-Ebru Şahin: “Bir sürü maç yaptık bugüne kadar. Grupça çok düzgün hazırlanıyoruz, tempolu bir hazırlık var. Çok heyecanlıyız. Kupayı Başşehre getirmeyi istiyoruz ve bu bir birinci olacak. Tüm Ankara halkını İzmir maçına davet ediyorum. Bizi yalnız bırakmasınlar yanımızda olsunlar.”

Kaynak: ANKA / Spor