4 Türk’ün de öldüğü helikopter kazasında büyük trajedi! 2 yıl önceki Beyrut Limanı patlamasında eşini kaybetmiş

İtalya’da 9 Haziran’da Toskana bölgesine bağlı Lucca kentindeki Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içinde 4’ü...

4 Türk’ün de öldüğü helikopter kazasında büyük trajedi! 2 yıl önceki Beyrut Limanı patlamasında eşini kaybetmiş

İtalya’da 9 Haziran’da Toskana bölgesine bağlı Lucca kentindeki Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içinde 4’ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopterin Modena civarında radar temasının kesilmesinin akabinde kaybolan helikopteri arama çalışmalarından acı haber evvelki gün geldi.

4’Ü TÜRK 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Helikopterde, kağıt teknolojileri fuarına katılan Eczacıbaşı Tüketim Eserleri firmasında çalışan dört Türk iş insanı da dahil olmak üzere yedi kişinin ömrünü yitirdiği belirtildi.

Düşen helikopterde hayatını kaybeden iş insanları ülkeyi yasa boğdu.

İKİ YIL EVVEL DE EŞİNİ KAYBETTİ

Kazada ömrünü yitirenlerden biri de Lübnanlı iş insanı Tarık Tayyah’ti. Arap medyası Tayyah’ın da trajik bir geçmişi olduğunu ve iki yıl evvel bir faciada eşini kaybettiğini ortaya çıkardı.

ÜLKENİN EN ÜNLÜ MÜCEVHER TASARIMCILARINDAN BİRİ

İtalya’da bulunan Tayyah’ın eşi mücevher dizayncısı Hala Tayyah’ın iki yıl evvel 4 Ağustos 2020’de Beyrut limanındaki patlamada ömrünü yitirdiğini yazan Arap medyası, bu bilgiyi paylaştı. Ülkenin ünlü mücevher tasarımcılarından biri olan Hala Tayyah ve Tarık Tayyah’ın kızları Tamara Tayyah, Beyrut’taki patlamadan sonra ülkeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a annesinin tasarladığı bir mücevheri takdim etmişti.

Helikopter kazasında ölen Tarık Tayyah ve 2 yıl evvel kaybettiği eşi Tamara.

“BU RESMEN BİR TRAJEDİ OLDU”

Sözcü’nün haberine nazaran Tayyah’ın yakınları, “Helikopterin bulunacağına inanıyorduk ama çok yıkıcı oldu. Tarık çok sevinçli biriydi. Ailesi Hala’nın vefatını hala kaldıramamıştı ve bu bir trajedi oldu” dedi.