Anlaşma sağlandı! Süper Lig maçları 2 yıl daha beIN Sports da yayınlanacak

Spor topluluğu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki dönem hangi yayıncı kuruluş ile anlaşacağını merakla bekliyordu. Bugün...

Anlaşma sağlandı! Süper Lig maçları 2 yıl daha beIN Sports da yayınlanacak

Spor topluluğu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki dönem hangi yayıncı kuruluş ile anlaşacağını merakla bekliyordu. Bugün husus hakkında resmi açıklama geldi. TFF, mevcut yayıncı Digiturk beIN Media Group ile 2 yıllık uzatma kontratı yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Konseyi yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Üstün Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devranına ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

“YAYIN İHALESİ İPTAL EDİLDİ”

Yönetim Şurası; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komitesi’nden 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komitenin fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki koşul ve şartlara uygun teklif vermemesi, birtakım paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın dalındaki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

“2 YILLIK KONTRAT İMZALANACAK”

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer periyodunda sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması nedeniyle tekrar bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma mukavelesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Kamuoyunun bilgilerine hürmetle sunarız.”