Edirne’de dükkana ‘hayırlı işler’ diye giren çocuk, av marketini soydu

Edirne’nin Sabuni Mahallesi’nde bulunan Mustafa Semerci’ye ilişkin av marketine gelen çocuk, market sahibiyle sohbet ettikten...

Edirne’de dükkana ‘hayırlı işler’ diye giren çocuk, av marketini soydu

Edirne’nin Sabuni Mahallesi’nde bulunan Mustafa Semerci’ye ilişkin av marketine gelen çocuk, market sahibiyle sohbet ettikten sonra iyi işler diyerek marketten ayrıldı.

Yaklaşık 1 saat sonra tıpkı av marketinin önüne gelen çocuk, etrafı denetim ettikten sonra montunun fermuarını aralayıp marketin önünde bulunan sepetten 200 TL pahasındaki balık ağını çalıp süratlice bölgeden uzaklaştı.

Sepeti denetim ettiğinde balık ağının eksik olduğunu gören av marketi sahibi Semerci, işyerinin güvenlik kamerasını izledi.

İYİ İŞLER DİYEN ÇOCUĞU GÖRDÜ

Kamerayı izlediğinde, 1 saat evvel sohbet için gelen çocuğun balık ağını çalıp kaçtığını gördü. Sohbet ve hırsızlık anları ise işyerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.


“İSTESEYDİ YARDIMCI OLURDUK, ÖZÜR DİLESİN HELAL EDERİZ”

Hırsızlık olayından evvel çocuğun işyerine geldiğini ve muhabbet ettiklerini söyleyen av marketinin sahibi Mustafa Semerci, “Keşke bu türlü bir yaramazlık yapmasaydı, isteseydi biz kendisine yardımcı olurduk. İnşallah bir daha yapmaz diye dua ediyoruz. Kendi hakkında cürüm duyurusunda bulunmadım. Şayet bu haberi görürse gelip bizden özür dilesin biz de o eseri helal ederiz. Bu türlü bir şeyi yapmasını istemeyiz.” açıklamasında bulundu.