Yine Elon Musk! Tek Tweetle Bu Altcoin’e 120x Yaptırdı!

Tesla ve SpaceX’in tanınmış CEO’su Elon Musk, Twitter’da bir paylaşım yaparak kripto para dünyasını hareketlendirdi....

Yine Elon Musk! Tek Tweetle Bu Altcoin’e 120x Yaptırdı!

Tesla ve SpaceX’in tanınmış CEO’su Elon Musk, Twitter’da bir paylaşım yaparak kripto para dünyasını hareketlendirdi. Musk, bir NFT koleksiyonunun imgesini paylaştı. Bu proje ile alakalı altcoin ise 120 kat artış yaşadı. İşte detaylar…

Elon Musk, paylaşımıyla bu altcoin’i uçurdu

Twitter’da “Milady”nin NFT manzarasını paylaşarak kripto para dünyasında bir defa daha heyecan yarattı. Milady NFT, 2000’li yıllarda Japon sokak modasından esinlenen bir görseldir. Musk’ın tweetinden bu yana süratle popülerlik kazandı. Milady NFT fotoğrafının ve “mem yok, seni seviyorum” tabirinin yer aldığı tweet kısa müddette pek çok kripto meraklısının dikkatini çekti. Musk’ın tweetinden kısa bir mühlet sonra Milady NFT satış hacmi ve taban fiyatı yükseldi ve yalnızca 24 saat içinde OpenSea’de en çok süreç gören koleksiyonlardan biri haline geldi.

NFT datalarına nazaran Milady’nin NFT satış ölçüsü 1.538’e ulaştı ve bir günde yüzde 1.230’luk şaşırtan bir artışı temsil etti. En düşük fiyat 24 saat içinde yüzde 50 artışla 5,05 ETH (yaklaşık 9.350 dolar) oldu. Coingecko tarafından bildirildiği üzere, Milady Göğüs Coin (LADYS) çarpıcı bir büyüme göstererek yalnızca 24 saat içinde yüzde 12.000’in üzerinde gibisi görülmemiş bir artış yaşadı. Şu anda piyasa kıymeti 137.166.956 dolar ve süreç hacmi 135 milyon doları aşmış durumda.

yine elon musk tek tweetle bu altcoine 120x yaptirdi 0 OntMutpv

Milady NFT koleksiyonu büyük bir popülerlik kazanmakla kalmadı. Birebir vakitte Milady NFT’yi yaratan sanatçı kümesi Remilia Creative’in başka projelerinin satışlarında da artış görüldü. Remilio Babies NFT’lerin satışları yalnızca bir günde yüzde  660 oranında arttı.

Musk’ın açıklamaları kripto para alanını etkiliyor

Elon Musk’ın açıklamaları son aylarda kripto para dünyası üzerinde değerli bir tesir yarattı. Musk, Twitter aracılığıyla Dogecoin’e birkaç sefer ilgi gösterdi. Bu da, DOGE’un, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere piyasa pahasına nazaran en büyük 8. coin olmasına yardımcı oldu. Hatta geçtiğimiz ay Twitter logosu bir “Shiba Inu” cinsi köpek fotoğrafıyla değiştirildi ve Dogecoin’in fiyatı yükseldi.

yine elon musk tek tweetle bu altcoine 120x yaptirdi 1 neUu5GP2

Genel olarak, Elon Musk’ın Milady hakkındaki tweet’i koleksiyonun popülaritesinde ve süreç hacminde değerli bir artışa neden oldu. Musk’ın kripto dünyasındaki tesiriyle, tweet’inin bu kadar kıymetli bir tesire sahip olması şaşırtan değil. Milady ve başka NFT koleksiyonlarının önümüzdeki günlerde ve haftalarda nasıl bir performans göstermeye devam edeceğini görmek farklı olacak.

Musk’ın tweet’inden evvelki satın alımlar dikkat çekti

Bu sırada, Lookonchain’e nazaran Musk’ın tweet’inden evvel Elon_Musk takma isimli bir adres 25.000 dolarlık süreç yaptı. Cüzdan, Musk tweet’inden saatler evvel 45.000 dolarlık 25 ETH karşılığında 8 trilyon LADYS satın aldı. Başka yandan, bir kripto para yatırım şirketi olan DWF Labs de geçtiğimiz gün 15 milyar LADYS satın aldı. Bugün ise 73 bin dolar karşılığında 879 milyar LADYS satın aldı.