Taraftar mest olacak! Galatasaray dünya yıldızını transfer ediyor

Yeni dönem öncesinde güçlü bir takım kurmaya hazırlanan sarı kırmızılılarda birinci amaç orta saha transferi...

Taraftar mest olacak! Galatasaray dünya yıldızını transfer ediyor

Yeni dönem öncesinde güçlü bir takım kurmaya hazırlanan sarı kırmızılılarda birinci amaç orta saha transferi olacak. Yıldız bir isim transfer edip orta alana düzey atlatmak isteyen Galatasaray‘da rota Belçikalı yıldız Axel Witsel.

İKİ LİDER ADAYI DA İSTİYOR

11 Haziran yapılacak olan başkanlık seçiminde aday olan iki lider adayı da Axel Witsel transferine onay verdi. Fanatik’ten Metin Karabaş’ın haberine nazaran, Cenk Ergün iki lider adayı ismine da görüşmeleri yapıyor.

RAKİP MARSİLYA

33 yaşındaki futbolcuyla en önemli olarak Marsilya ve Galatasaray ilgileniyor. Witsel’in Marsilya’ya da yakın olduğu, lakin şu ana kadar muahede sağlanamadığı tabir ediliyor. Galatasaray cephesindeki tek belirsizlik ise seçim süreci. Şayet Witsel, 11 Haziran’daki kongreye kadar Marsilya’ya imza atmazsa, deneyimli futbolcunun İstanbul’a getirilmesi planlanıyor.

DORTMUND’DA GÖZ DOLDURDU

Mesleğine Standard Liege altyapısında başlayan Axel Witsel, 2011’de 9 milyon Euro’ya Benfica’ya, 2012’de 40 milyon Euro’ya Zenit’e transfer oldu. 4.5 yıl Zenit forması giyen Witsel, Ocak 2017’de 20 milyon Euro’ya Çin kulübü Quanjian’a imza attı. Fakat Uzakdoğu macerası kısa süren deneyimli orta saha, 1.5 yıl sonra Avrupa’ya dönme kararı aldı ve 2018 yazında 20 milyon Euro’ya Borussia Dortmund’a transfer oldu. 4 yıldır Almanya’da forma giyen deneyimli orta saha oyuncusu, kontratının sona ermesiyle birlikte ekibinden ayrılmaya karar verdi.