Tahminleri Çıkan Analistler: Bitcoin Yeni Diplere Gidiyor!

Daha evvelki piyasa felaketlerini kestirim eden piyasa uzmanı John Hussman, yaklaşan ‘ayı piyasası’ konusunda uyarıyor....

Tahminleri Çıkan Analistler: Bitcoin Yeni Diplere Gidiyor!

Daha evvelki piyasa felaketlerini kestirim eden piyasa uzmanı John Hussman, yaklaşan ‘ayı piyasası’ konusunda uyarıyor. Öteki analistler, Bitcoin fiyatının teknik açıdan boğaya hazırlandığını öne sürüyor.

John Hussman, piyasalarda %60 düşüş bekliyor

Önceki piyasa çöküşlerine ait yanlışsız varsayımlarıyla tanınan piyasa uzmanı John Hussman, kısa vadede olumsuz sonuçlar göreceğimizi söyledi. Hussman, Dot-com çöküşünü ve Global Mali Krizi evvelden haber veren isimler ortasındaydı. Son çöküş beklentisini, mevcut piyasa şartlarına dayandırıyor.

Hussman, borsa istikametini ölçmek için iki kritik indikatöre güveniyor. Bunlar ‘hacim’ ve ‘yatırımcı duyarlılığı’. Tahlillerine nazaran her iki faktör de şu anda telaş verici. Hussman, finansal olmayan pay senetlerinin piyasa bedelini brüt katma bedelle karşılaştıran tercih ettiği değerleme ölçüsünü kullanarak, piyasanın dot-com balonu ve 2008 mali krizi sırasında olduğundan bile daha fazla kıymetlendiğini sav ediyor.

tahminleri cikan analistler bitcoin yeni diplere gidiyor 0 C3OYpsni

Hussman’ın borsa için aşağı taraflı görünümü, daha geniş kripto piyasasına da uzanabilir. Daha evvel misal bir bakış açısını JPMorgan analisti Dubravko Lakos-Bujas’de paylaşmıştı. ABD borsasındaki değerli bir çöküş, kripto para üniteleri üzerinde dalgalanma tesiri yaratabilir. Bununla birlikte, potansiyel olarak Bitcoin’in 25.000 dolarlık takviye düzeyini kırması da kelam konusu. Hatta kimi uzmanlar, Bitcoin’in 20.000 dolar yahut altına düşeceğini varsayım ediyorlar.

Bitcoin çılgınca düşüş eğilimi gösteriyor

Başka bir yerde, tanınan kripto analisti Michaël van de Poppe, ayı piyasasının ferdi yatırımcı kaynaklı olacağını öne sürdü. Kripto analisti, ferdî yatırımcılar ortasında Bitcoin’e karşı “çılgınca” bulduğu çok düşüş eğiliminin altını çiziyor. Birçok yatırımcının, FTX çöküşüne şahit olan 2022 zihniyetine takılıp kaldığını öne sürüyor.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1662421335018991617

Gert Van Lagen, mevcut hareketleri boğa olarak yorumladı

Popüler teknik analist Gert Van Lagen, Van de Poppe ve John Hussman’ın tersine boğa beklentilerini paylaştı. Şimdiki tahlillerinde, BTC grafiğindeki ‘mükemmel’ baş ve omuz formasyonuna dikkat çekti.

Lagen’a nazaran, “Boyun çizgisi/SMA200’ün başarılı ikili yükseliş tekrar testi” gerçekleşti. Maksatlarını 5 dalgaya dayandıran analist, kesin gayesinin 170.00 ile 200.000 dolar ortasında olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/GertvanLagen/status/1662175949801021440

Credible Crypto, Bitcoin fiyatının bu yıl tepe yapacağını öne sürdü

Son analist Credible Crypto, Bitcoin’in bu yıl ATH düzeylerine ulaşabileceğine yönelik inancını söz ediyor. Gizemli analist, Bitcoin’in tarihî önceliğe dayalı olarak bu yıl ATH düzeyine ulaşabileceğini söyledi.

Credible Crypto’ya nazaran Bitcoin, eski doruklarına ulaşmadan evvel kilit bir direnç düzeyinin üzerine çıkmak için aylarca gayret ettiği 2020’de şahit olunan üzere evvelki dürtü dalgalarını çoğaltabilir.

tahminleri cikan analistler bitcoin yeni diplere gidiyor 1 kJzARvHY

Analist daha sonra, Bitcoin’in 2023’teki fiyat hareketinde üç yıl öncesine kıyasla kıymetli farklılıklar olduğunu söyledi. Bu esnada BTC, gün içi %0,77 yükseldiği 26,738.05 dolar düzeyinde süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin Core Sürüm 25.0 bugün yayınlandı.