Kenan Açıkelli: Mükellef’te Yeni Periyot

Girişimcilik ekosisteminin değerli oyuncularından Workhy & Mükellef’in yeni CEO’su şirketin kurucu ortaklarından Kenan Açıkelli oldu....

Kenan Açıkelli: Mükellef’te Yeni Periyot

Girişimcilik ekosisteminin değerli oyuncularından Workhy & Mükellef’in yeni CEO’su şirketin kurucu ortaklarından Kenan Açıkelli oldu.

Girişimcilik dünyasının öne çıkan oyuncularından Workhy & Mükellef’te bayrak değişikliği yaşandı. Kenan Açıkelli, 1 Aralık 2022 tarihi prestijiyle Workhy & Mükellef’in yeni CEO’su oldu. Kurulduğu 2019 yılından bu yana şirketin CEO’luk vazifesini yürüten Okan Şafak ise büyümeden sorumlu olarak şirketin üst idaresinde misyon almaya devam edecek.

Kenan Açıkelli kimdir?

1983 yılında doğan Kenan Açıkelli, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi İdare Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Profesyonel iş hayatına Doğan Holding’te başlayan Açıkelli, kümenin değerli şirketlerinde finans ve muhasebe departmanlarında farklı durumlarda misyon aldı. Küme şirketlerinde gösterdiği muvaffakiyetle Doğan Holding’in merkez ofisinde finansal danışmanlık ve finansal uygulamalar yöneticiliği misyonlarını üstlendi. Doğan Holding’de vazife yaptığı devir boyunca birçok kıymetli şirketin finansal projelerinin muvaffakiyetle tamamlanmasını sağladı. Değişime ve yeni teşebbüslere açık olan Açıkelli, 10 yıla yakın sürdürdüğü kurumsal iş hayatından sonra 2015 yılında tahlil müdürü olarak başladığı ve 6 yılı bulan başarılı Foriba serüveniyle startup dünyasına giriş yaptı. Bu müddet zarfında Foriba’da iş geliştirme, satış ve pazarlama departmanlarında yönetici konumlarında şirketin büyüme süreçlerinden sorumlu oldu. Akabinde Foriba’da satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı konumunda iki büyük şirket satın alması sürecinde yer aldı ve bu şirketlerin başarılı bir entegrasyon süreci geçirmesine, şirketin gelirleriyle bir arada süratli büyümesine katkı sundu. 2019 yılında şirketin Sovos’a satılma sürecinde üst seviye yönetici olarak yer alan Kenan Açıkelli satış sonrası Sovos’daki vazifesine satıştan sorumlu üst seviye ülke yöneticisi olarak 18 ay boyunca devam etti. Kenan Açıkelli evli ve 2 çocuk babasıdır.

“Global gelirlerimizi artırmayı, pazardaki eser ve servislerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz”

Konuya ait değerlendirmede bulunan Workhy & Mükellef’in Kurucu Ortağı ve yeni CEO’su Kenan Açıkelli, şöyle konuştu: “Hızlı değişen dünyamızda bu rolün çok büyük sorumluluğunun olduğunu ve takım olarak çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Bu sorumluluk duygusu, Türkiye’den çıkan öykümüzü küresel pazarlara güçlü bir formda yayacaktır. Amaçlarımıza koştuğumuz yolda en büyük gücümüz ise takımımızdaki Türk yazılımcılar ile ülkemizde geliştirmeye devam ettiğimiz teknolojimize, bugün farklı ülkelerden binlerce kişi ve kuruluşun dokunuyor olmasının yarattığı heyecandır. 2023 yılında Amerika ve İngiltere pazarlarına ‘güçlü ürün’ yaklaşımıyla odaklanarak küresel gelirlerimizi artırmayı, bu pazardaki eser ve servislerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Küresel pazarda müşterilerimizin en çok muhtaçlık duyduğu ve regülasyon tasalarını giderecek yeni teknolojik servislerimizi de süratli bir formda açacağız. ‘Workhy’ bulunduğu pazarlarda tesirli bir küresel markaya dönüşürken, Türkiye pazarında da büyümemizi sürat kesmeden Mükellef markamız ile devam ettireceğiz. Mükellef markası ile Türkiye’de sunacağımız yeni eser ve servislerle KOBİ’lerle olan bağlantılarımızı geliştirmeyi ve güçlendirmeyi sürdüreceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı