Tabut 4 yıl sonra açıldı, görenler şoke oldu! Batı medyası ‘Mucize’ diye duyurdu, insanlar görmek için kuyruklar oluşturdu

 ABD medyasının ‘mucize rahibe’ olarak isimlendirdiği Rahibe Wilhelmina Lancaster 2019 yılında 95 yaşında hayatını kaybetti....

Tabut 4 yıl sonra açıldı, görenler şoke oldu! Batı medyası ‘Mucize’ diye duyurdu, insanlar görmek için kuyruklar oluşturdu

 ABD medyasının ‘mucize rahibe’ olarak isimlendirdiği Rahibe Wilhelmina Lancaster 2019 yılında 95 yaşında hayatını kaybetti.

4 sene sonra yeni bir türbeye konmak için gömüldüğü yerden çıkarılan rahibenin mezarını açan vazifeliler gözlerine inanamadı. Üzerinde kıyafetleri ile tabutun içerisinde yatan bayanın cesedi hiç bozulmamıştı.

tabut 4 yil sonra acildi gorenler soke oldu bati medyasi mucize diye duyurdu insanlar 7g2C85i8

“SADECE KEMİKLERİ BULMAYI UMUYORDUK”

St. Joseph tapınağı vazifelileri rahibenin 4 yıl evvel kolay bir tahta mezara gömüldüğüne dikkat çekerek ‘Açtığımızda kemikler dışında bir şey beklemiyorduk lakin harika bir formda korunmuş bir vücut bulduk’ açıklamasında bulundu.

Sıra dışı keşif duyulur duyulmaz haber orman yangını üzere yayılmaya başladı. Beşerler rahibenin vücudunu görmek için tapınağa akın ederken, Rahibe Wilhelmina’nın bedeni esirgeyici bir mumla kaplandı ve kısa bir müddet içinde cam bir kutuya yerleştirilecek.

tabut 4 yil sonra acildi gorenler soke oldu bati medyasi mucize diye duyurdu insanlar

10-15 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR

Yetkililer, ABD’nin Missouri eyaletindeki Gower kasabasında yer alan küçük şapeli önmüzdeki günlerde 10-15 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiğini duyururken lokal polis kalabalıkla baş edebilmek için taşınabilir bir komuta merkezi kurdu.

İNSANLAR UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

Associated Press (AP) haber ajansının servis ettiği imajlarda mucize rahibenin mezarından çıkarılan cesedini görmek için yüzlerce insanın kuyrukta beklediği görüldü.

tabut 4 yil sonra acildi gorenler soke oldu bati medyasi mucize diye duyurdu insanlar 2lqNenkd

PİSKOPOSLUK İHTİYATLI DAVRANDI, BİLİM İNSANLARI ‘BEKLENMEDİK BİR DURUM DEĞİL’ DEDİ

Ancak Kansas City St. Joseph mevzuya ihtiyatlı yaklaştı. Piskoposluk’tan yapılan açıklamada “rahibe Wilhelmina Lancaster’ın kalıntılarının durumu anlaşılır bir biçimde yaygın bir ilgi uyandırdı ve değerli soruları gündeme getirdi. Ender görülen durum için bir soruşturma başlatılacaktır. Önceliğimiz Rahibe Wilhelmina’nın cenazesinin bütünlüğünü korumaktır” tabirleri yer aldı.

tabut 4 yil sonra acildi gorenler soke oldu bati medyasi mucize diye duyurdu insanlar DVdfXCJL

Bilim insanları da ABD medyasında yer alan ‘mucize’ haberlerinden bıkmış durumda. Western Carolina Üniversitesi’nden antropoloji uzmanı Rebecca George insanların ekseriyetle gömüldükten sonra mezarlarından çıkarılmadığına dikkat çekerek “Sadece bir kaç yıl içinde bu durum beklenmedik değil. Muhtemelen 100 yıl sonra geriye hiçbir şey kalmayabilir” açıklamasında bulundu.