ABD-Meksika sınırında 242 metre uzunluğunda bir narko-tünel bulundu

Meksika Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Meksika’nın Tijuana kenti ile ABD’nin California eyaletinde yer alan...

ABD-Meksika sınırında 242 metre uzunluğunda bir narko-tünel bulundu

Meksika Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Meksika’nın Tijuana kenti ile ABD’nin California eyaletinde yer alan San Diego kentini birbirine bağlayan 242 metre uzunluğunda yeni bir tünel keşfedildiği aktarıldı.

TÜNELDE RAYLI ULAŞIM ÇİZGİSİ BULUNDU

Tünelin uyuşturucu çeteleri tarafından kullanılmak üzere inşa edildiği bildirilirken, içinde raylı ulaşım sınırı, elektrikli aydınlatma ve havalandırma sistemi bulunduğu belirtildi.

POLİSE ATEŞ AÇAN KUŞKULU SAYESİNDE KEŞFEDİLDİ

Polis raporlarına nazaran tünel, rutin devriye sırasında güvenlik güçlerine ateş açan bir şüphelinin takip edilmesi sonucu keşfedildi. Yetkililer, tüneli inşa eden ve kullananların tespit edilmesi için soruşturma başlatıldığını açıkladı.

3 HAFTA EVVEL BİR TÜNEL DAHA TESPİT EDİLMİŞTİ

Öte yandan 17 Mayıs’ta ABD uyuşturucuyla gayret grupları tekrar Tijuana ve San Diego kentlerini birbirine bağlayan 540 metrelik bir tünel keşfetmişti. İçerisinde aydınlatma, havalandırma ve raylı ulaşım sınırı bulunan tünelin uyuşturucu çeteleri tarafından kullanıldığı tespit edilmişti.

İhlas Haber Ajansı / Saim Sevinç – Dünya