Okyanusun kıyısında bacaklarını açıp doğum yaptı, kocası elek ve havluyla yardım etti

Birinci iki doğumunda badire yaşayan Josy Peukert isimli bir bayan, üçüncü doğumu için çılgınca bir...

Okyanusun kıyısında bacaklarını açıp doğum yaptı, kocası elek ve havluyla yardım etti

Birinci iki doğumunda badire yaşayan Josy Peukert isimli bir bayan, üçüncü doğumu için çılgınca bir şey yaptı. Bu hareketi onu toplumsal medyada gündem yaptı.

Hamileliği boyunca tıbbi dayanak almayı reddeden bayan, doğumu da büsbütün kendi yollarıyla yapmak istedi. Doğum için Pasifik Okyanusu’nun yolunu tutan ikili o anları kameraya aldı.

Üçüncü çocuğunu doğumu için büsbütün doğal yolları seçtiğini lisana getiren Peukert’in kasılmalarla acı içinde kıvranırken sırtına çarpan dalgaların görüntüsü 200 binden fazla izlendi.

Birinci doğumunu bir hastanede ikincisi ise ebeyle birlikte konutta yaptığını söz eden Peukert, “Dalgaların kasılmalarla tıpkı ritmi vardı, bu pürüzsüz akış beni sahiden yeterli hissettirdi.”

Doğumdan sonra akşam gerçek bagaj terazisiyle bebeğini tarttığını tabir eden Peukert, “O akşamın ilerleyen saatlerinde Bodhi’yi bagaj terazileriyle tarttık, 3.5kg olarak ölçtük.”

“İlk doğumum bir klinikte travmatikti ve ikinci doğumum meskende doğumdu ancak üçüncü doğumda konutumda bir ebe bile çok fazlaydı. Bu sefer hiçbir tabip randevum, taramam ya da dış tesirim olmadı.” diye konuştu.