Starlink kullanıcı sayısı 250 bini aştı

Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX şirketi, dünyanın ulaşılamayan her noktasına internet götürme projesi kapsamında, yeni Starlink uydularını...

Starlink kullanıcı sayısı 250 bini aştı

Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX şirketi, dünyanın ulaşılamayan her noktasına internet götürme projesi kapsamında, yeni Starlink uydularını fırlatmaya devam ediyor.

Starlink filosunun önümüzdeki yıllarda 12 bin uydu ve daha sonra 42 bin uydu olacak biçimde genişletilmesi bekleniyor.

ABONE SAYISI 250 BİNİ AŞTI

Elon Musk yaptığı açıklamada, Starlink anlık kullanıcı sayısının 250 bin düzeyine ulaştığını duyurdu. Şimdi kısıtlı bölgelerde hizmet veren platform için bu sayı epey kıymetli.

STARLINK FİYATI

SpaceX, Starlink kullanıcılardan tek seferlik suram bedeli için 499 dolar, aylık ise 99 dolar abonelik fiyatı alıyor.

Starlink, bu pakette şu anda 300Mb/s civarında internet suratları sunuyor. Lakin yeni uyduların fırlatılması ve daha alçak yörüngeye yerleştirilmesi ile birlikte suratlar daha da artacak.

Öte yandan şirket, geçtiğimiz günlerde üst düzey paketi de kullanıma sundu. Suratı 500 Mbps’ye çıkan paketi kullanmak isteyen müşteriler, aylık 500 dolar ödemek zorunda.

Ayrıyeten bu yeni premium anteni almak isteyenlerin sisteme giriş fiyatı de 2 bin 500 dolar olarak belirlendi. Öte yandan, kullanıcıların 500 dolar da depozito vermesi gerekecek.