Son Bitcoin Fiyatı Tahminleri: 8 Analistten Seviyeler Geldi!

Bitcoin fiyatı iddiaları gelmeye devam ediyor. Kripto para dünyasında beklentilere yönelik kanıları sizler için sunuyoruz....

Son Bitcoin Fiyatı Tahminleri: 8 Analistten Seviyeler Geldi!

Bitcoin fiyatı iddiaları gelmeye devam ediyor. Kripto para dünyasında beklentilere yönelik kanıları sizler için sunuyoruz. Bakalım analistlerin görüşleri neler.

Bitcoin fiyatı tahminleri

Kripto para analisti “Rekt Capital”, Bitcoin fiyatının 27.600 dolar düzeyini geri alamamasının ehemmiyetini vurguladı. Buna nazaran 27.600 dolar düzeyi değerli. Bu düzey aşılmaz ise fiyat potansiyel olarak aşağı inecek. Başka taraftan @Alicharts isimli öbür bir analist ise 27.640 doların direnç olduğunu söylüyor. Buna nazaran 26.340 dolar düzeyi ise dayanak düzeyi. Ali’nin TD Sıralı göstergesini kullanarak yaptığı tahlile nazaran Bitcoin şu anda 4 saatlik grafikte ticarete kapalı bir bölgede bulunuyor. TD sıralı, öncelikle finansal piyasalardaki potansiyel trend dönüşlerini belirliyor. Ayrıyeten tükenme noktalarını belirlemek için kullanılan bir teknik tahlil göstergesidir. Uzmana nazaran, bu alanın dışında daima bir kapanış Bitcoin’in trendinin istikametini belirleyecek.

son bitcoin fiyati tahminleri 8 analistten seviyeler geldi 0 JB5wE73l

Deneyimli kripto traderı Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) haftalar süren konsolidasyonun akabinde yükseleceğini belirtiyor. Yeni bir stratejist oturumunda Vays, 122.000 YouTube abonesine sesleniyor. Buna nazaran Bitcoin “dipten alım” durumunda yer alıyor. Lakin BTC’nin güç belirtileri göstermeye başlamasını tercih ettiğini söylüyor. Vays, Bitcoin fiyatının 30.000 doların üzerine çıktığında muhtemelen yeni bir yılın en yüksek düzeyini göreceğini söylemeye devam ediyor.

BTC için bir aralık tahmini

Popüler analist Jason Pizzino dalgalanmaya işaret ediyor. Bu bağlamda Bitcoin piyasasında dört yıllık döngü kelam konusu. Lakin Pizzino, kripto para sanayisinin Haziran ayı sonuna kadar her iki tarafta da yüzde 10’a varan yüksek dalgalanma yaşayabileceğini belirtti. Bununla birlikte analist, Bitcoin için Haziran ayında yüzde 30’a varan hareketler olabileceğini de kelamlarına ekledi. Pizzino’nun beklentileri Bitcoin fiyatı için 23.000 dolar ile 34.000 dolar bandına işaret ediyor.

son bitcoin fiyati tahminleri 8 analistten seviyeler geldi 1

Kripto para analisti Ali Martinez Bitcoin adreslerine odaklanıyor. Buna nazaran 1,45 milyon adres, şu anda dayanak duvarını temsil eden 27.170 ila 27.970 dolar ortasındaki fiyattan 700.000’den fazla BTC satın aldı. Martinez bu talep duvarını işaretliyor. Ona nazaran Bitcoin fiyatı daha fazla ilerlemek için çok az dirençle karşılaşacak. Bir diğer kripto uzmanı Matthew Hyland’ın kıymetli bir yükselişe yol açacağını vurguladığı bir düzey var. O düzey direnç noktası olan 28.240 dolar. Başka taraftan bu düzey Martinez tarafından paylaşılan takviye talep duvarının üst ucuna zati yakın.

Yüksek faiz ortamı

Kripto varlık idaresi firması Blofin’de bir volatilite traderı olan Griffin Ardern faize işaret ediyor. Buna nazaran devam eden yüksek faiz ortamının Bitcoin boğalarına karşı olasılıkları koruyacağını söyledi. Ardern, “Yüksek faiz ortamında, para piyasası fonları üzere yüksek risksiz getiriler yatırımcılar için daha cazip. buna nazaran bu durum kripto piyasasındaki likidite eksikliğinin devam ettiği manasına gelir.” diyor. Ardern Bitcoin fiyatı için 30.000 dolar düzeyine işaret ediyor.

son bitcoin fiyati tahminleri 8 analistten seviyeler geldi 2

Nicelik odaklı kripto ticaret firması TDX’in kurucusu ve CEO’su Dick Lo, Bitcoin’in Pazar günkü %4’lük yükselişinin, ABD başkanlarının Ocak ayında 31,4 trilyon dolarlık borç limitini kaldırmaya yönelik bir karar muahedesini duyurmasıyla tetiklenen bir rahatlama rallisi olduğunu ve daha fazla yarar elde etmenin sıkıntı olabileceğini söyledi. Ayrıyeten Lo, “BTC’de 28.500 dolarda güçlü bir direnç görüyoruz. Buna nazaran birinci dayanak 27.350 dolar düzeyi. Akabinde 26.200 dolarda potansiyel bir tekrar test geliyor.” diyor. Kriptokoin.com olarak görüşlerine yer verdiğimiz Michaël van de Poppe, BTC’de öğlenden sonra yaşanan ve fiyatı 26.600 doların üzerine çıkaran dalgalanmanın, Bitcoin’in en yüksek aralığa hakikat tırmanmasının birinci adımı olduğunu belirtiyor. Sonuçta BTC’nin önümüzdeki haftaya kadar 29.000 dolara geleceğini belirtiyor.