Nasrettin Hocanın köyünde göle maya çalındı

ESKİŞEHİR’DE DÜZENLENEN NASRETTİN HOCA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NDE, NASRETTİN HOCA’NIN DOĞDUĞU VE ADI VERİLDİĞİ MAHALLEDE BULUNAN GÖLE MAYA ÇALINDI.

Nasrettin Hocanın köyünde göle maya çalındı

Eskişehir’de düzenlenen Nasrettin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde, Nasrettin Hoca’nın doğduğu ve adı verildiği mahallede bulunan göle maya çalındı.


Sivrihisar İlçesi’nde düzenlenen Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde, renkli görüntüler ortaya çıktı. Amerika, Letonya, K.K.TC., Sırbistan ve Moldova’dan halk dansları topluluklarının da yer aldığı etkinlikte, ekipler yaptıkları dans gösterileri ve figürlerle herkesi kendilerine hayran bıraktı. Nasrettin Hoca’nın doğduğu ve sonradan ismi verilerek Nasrettin Hoca Mahallesi olan Hortu Köyü’nde ise göle maya çalındı.


“Torunları olmaktan büyük gurur duyuyoruz”


Etkinlik hakkında konuşan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ise şu ifadeleri kullandı:


“Nasreddin Hocamızı doğduğu köyde yad ediyoruz. Bugün burada göle çaldığımız maya tüm dünyaya sağlık, barış ve kardeşlik getirsin. Gönül dostu, ünlü mizah ustası, Türk ve İslam düşünürü Nasreddin Hocamızı sonsuz saygı ve rahmetle anıyor, torunları olmaktan büyük gurur duyuyoruz.”