Multichain Olayı Büyüyor: Bu Altcoin Önlem Almaya Başladı!

Multichain’in backend güncellemesinin tamamlanmasındaki gecikme, kullanıcıların süreçlerinin üç gün boyunca protokolde takılıp kalmasına neden oldu....

Multichain Olayı Büyüyor: Bu Altcoin Önlem Almaya Başladı!

Multichain’in backend güncellemesinin tamamlanmasındaki gecikme, kullanıcıların süreçlerinin üç gün boyunca protokolde takılıp kalmasına neden oldu. Binance’de meçhullükten huzursuz oldu ve MULTI işlemlerini askıya aldı. Artık, cross-chain köprü protokolü Stargate’de tedbir almaya başlıyor.

Stargate, Multichain krizinin ortasında Fantom havuzunu sonlandırıyor

Köprü protokolü Stargate, Multichain’i etkileyen son olayların akabinde Fantom havuzunu durdurmak için oylama başlatıyor. Teklifteki birinci tedbir, Fantom havuzlarındaki STG emisyonlarının sıfıra ayarlanmasını içeriyor. Bunu yaparak Stargate, emisyonları süreksiz olarak durdurmayı planlıyor. Ayrıyeten, Multichain’i çevreleyen belirsizliklerin neden olduğu muhtemel kesintileri de en aza indirmeyi hedefliyor.

Oylama şu anda ezici üstünlükle evet karşılığını aldı. En son karar 30 Mayıs’ta ortaya çıkacak.

multichain olayi buyuyor bu altcoin onlem almaya basladi 0 nvrAXNmS

Oylamadan sonra Stargate, Fantom havuzlarının ağ içindeki öteki tüm havuzlardan temasını kesmeyi planlıyor. Bu izolasyon, daha geniş Stargate ekosistemi üzerindeki rastgele bir potansiyel kontaminasyonu yahut olumsuz etkiyi önlemek için gereklidir.

Şu anda, bu havuza yatırılmış 11.4 milyon dolar kıymetinde LP var. Fantom havuzları şu anda öteki Stargate havuzlarından tesirli bir formda izole edilmiştir.

Neler yaşandı?

Multichain (MULTI) kullanıcıları, hafta başında bir yükseltmenin akabinde paralarını almada gecikmeler yaşadıkları bildirdi. Birkaç Multichain kullanıcısı, fonlarının 72 saat kadar uzun bir mühlet protokolde takılıp kaldığından şikayet etti. Sorunun bir kısmı, grubun olağandan daha uzun sürdüğünü söylediği bir backend güncellemesinden kaynaklanıyordu. 23 Mayıs’ta sağlanan bir güncellemede Multichain grubu şunları söyledi:

Backend yükseltilmesi beklenenden uzun sürüyor. Birtakım rotalar (Kava, zkSync, Polygon zkEVM) şimdilik süreksiz olarak askıya alındığından rotaların birden fazla her zamanki üzere çalışıyor. Etkilenen tüm süreçler, yükseltme tamamlandıktan sonra ulaşacaktır.

multichain olayi buyuyor bu altcoin onlem almaya basladi 1 vBpqgUmw

Bu ortada, 24 Mayıs prestijiyle Multichain’in Telegram kanalında devam eden tartışmalar, bir yönlendirici dışında tüm yönlendiricilerin bir yükseltmeden geçtiğini ortaya çıkardı. Kümedeki yöneticilerden biri, “Yükseltme sürecinde sadece bir yönlendirici kaldı. Öbür 6 yönlendirici şu anda güzel çalışıyor” derken, bir başkası grubun son yönlendirici üzerinde çalıştığını ve süreçlerin “bittiğinde olağana döneceğini” belirtti.

Bununla birlikte, MULTI fiyatı saatler içinde %24’ün üzerinde düşüş gösterdi. Fiyatı 7,09 dolardan 5,39 dolara, daha sonra mevcut fiyatı 3.41 geriledi. Hafta boyunca süren belgisiz ortam, MULTI grafiğinde birkaç çift haneli mum yazdırdı.

multichain olayi buyuyor bu altcoin onlem almaya basladi 2 B6SF2sYA

Sırada ne var?

Stargate, ekosistemi daha düzgün korumak ve Fantom’daki rastgele bir USDC ile bağlantılı mümkün meseleleri azaltmak için Multichain kontaklı rastgele bir USDC POL’un kaldırılmasını öneriyor.

Proje idaresi, “Stargate, Fantom kullanıcılarına köprüleme seçenekleri için köprüleme seçeneklerini, muhtemelen Hydra aracılığıyla da dahil olmak üzere öbür yollarla genişletmeyi düşünmelidir” dedi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Multichain’e yönelik birinci tedbir, 10 süreç çiftini durduran Binance’den gelmişti.