Mersin sağlık haberi: Tarsus Devlet Hastanesi yeni binasına taşınıyor

Tarsus Devlet Hastanesinin, üretimi tamamlanan yeni hizmet binasına taşınma süreçleri başladı. İl Sıhhat Müdürlüğünün açıklamasına...

Mersin sağlık haberi: Tarsus Devlet Hastanesi yeni binasına taşınıyor

Tarsus Devlet Hastanesinin, üretimi tamamlanan yeni hizmet binasına taşınma süreçleri başladı.

İl Sıhhat Müdürlüğünün açıklamasına nazaran, hastanenin 2018’de üretimine başlanan 600 yataklı yeni hizmet binası tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vilayet Sıhhat Müdürü Emrah Ceviz, hastanenin taşınma süreçlerinin başladığını bildirdi.

Hastanede, 112 poliklinik odası, 16 ameliyathane ve 880 araçlık otopark olduğunu belirten Ceviz, “Taşınma süreci tamamlandığında Tarsus‘ta yaşayan vatandaşlar hak ettikleri nitelikli sıhhat hizmetine kavuşacak. Bu hastanemizin tamamlanmasıyla 544 olan kamu yatak kapasitesi 600’e çıktı. Muhtaçlık olması halinde 832 yatağa kadar da kapasiteyi arttırabiliriz.” tabirlerini kullandı.

Ceviz, sıhhat merkezinin tabip takımının da güçleneceğini işaret ederek, “Güçlenecek takımımız, yeni hizmet binamız ve hizmet birimlerimizle Tarsus halkımıza ve Çukurova bölgemize daha âlâ hizmet verebilecek olmanın memnunluğunu yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Serkan Avci – Sıhhat