Mersin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Personeline Yaşlı Bakımı Eğitimi Veriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Yardım ve Yeterlilik Vakfı Huzurevi’nde vazife yapan yaşlı bakım işçisine yönelik,...

Mersin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Personeline Yaşlı Bakımı Eğitimi Veriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Yardım ve Yeterlilik Vakfı Huzurevi’nde vazife yapan yaşlı bakım işçisine yönelik, huzurevi sakinlerine sundukları hizmet kalitesini artırmaları emeliyle eğitim başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yardım ve Güzellik Vakfı Huzurevi çalışanlarına yönelik ‘Yaşlılarla Bağlantı, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek olan eğitimde, uzmanlar tarafından yaşlı sıhhati, psikolojisi, yaşlılarla bağlantı mevzularında ayrıntılı bilgi verilecek.

TANRIVERDİ: “FAYDALI BİR EĞİTİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Gerontolog olarak vazife yapan Cihan Tanrıverdi, yapılan eğitimle çalışanlara büyük yarar sağlayacaklarını belirterek, “Yardım ve Düzgünlük Vakfı Huzurevi işçilerine yönelik bir eğitim başlattık. Üç hafta sürecek olan eğitimimizi haftada bir gün 3’er saat olarak planladık. Eğitimimizde; yaşlılık psikolojisi, yaşlılarla bağlantı, yaşlılık hastalıkları ve artan yaşla birlikte meydana gelen mental ve fizikî değişimlerden bahsedeceğiz. Yararlı bir eğitim olacağını düşünüyorum” dedi.

KUBAT: “YAŞLI BAKIM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ORTAKLAŞA BİR EĞİTİM PLANLADIK”

Eğitimin gerçekleştiği Yardım ve Yeterlilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat ise “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaşlı bakım kalitesini artırmak, hizmet standardımızı yükseltmek için, çalışanın bu husustaki yeni gelişmeleri izleyebilmesi açısından ortaklaşa bu türlü bir eğitim planladık” diyerek, Büyükşehir’e eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkürlerini iletti.

Kaynak: ANKA / Sıhhat