Kocaeli Büyükşehir’den zelzele bölgesine gruplar gitmeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye ve A kadrosundan oluşan işçi ve araçları zelzele bölgesine göndermeye devam...

Kocaeli Büyükşehir’den zelzele bölgesine gruplar gitmeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye ve A kadrosundan oluşan işçi ve araçları zelzele bölgesine göndermeye devam ediyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaşanan ve birçok vilayette yıkıma neden olan sarsıntının akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesi için çalışmalarını sürdürüyor. Teyakkuz haline geçen Büyükşehir, sarsıntı anından itibaren grup ve işçiyle depremzedelerin yanında olmak için yola çıkmıştı.

Büyükşehir İtfaiyesi ve A Ekibinden oluşan işçi ve araçlar, bugün de bölgeye sevk edildi. Kocaeli Büyükşehir, sarsıntı bölgelerinde 85 araç ve 372 çalışanla vazife yapıyor.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

06 Şubat Pazartesi sabaha karşı meydana gelen ve birçok vilayette yıkıma neden olan zelzelenin akabinde kurtarma çalışmaları sürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli zelzelenin akabinde kriz masası oluşturdu. Kocaeli İtfaiye Dairesi Başkanlığında bulunan kriz masasında bölgeye sevk edilen araç ve işçi başta olmak üzere gelişen durumlar anlık takip ediliyor.

İTFAİYE ARACI VE PERSONEL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zelzelenin çabucak akabinde harekete geçmiş ve itfaiye araçlarıyla uzman çalışanı bölgeye sevk etmişti. Kocaeli İtfaiye grupları AFAD koordinesinde Kahramanmaraş’ta kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi kurtarma çalışmaları için bölgeye yeni gruplar sevk etmeye devam ediyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı A Grubundan oluşan işçi ve araçlar bugün de sarsıntı bölgesine sevk edildi. Takımlar AFAD Uyumunda enkaz kurtarma çalışmalarına dahil olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı