Engellilerden Süper Tiyatro

3 Aralık Dünya Engelliler gününde Burhaniye’de ki engellilerden harika tiyatro. Burhaniye’de yaşayan engelliler, 3 Aralık...

Engellilerden Süper Tiyatro

3 Aralık Dünya Engelliler gününde Burhaniye’de ki engellilerden harika tiyatro.

Burhaniye’de yaşayan engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle tiyatro şov gerçekleştirdi. “Bu Oyun Engellenemez” isimli tiyatro oyunu için salon dakikalar öncesinden doldu. Oyuna ağır ilgi olduğundan ötürü salondaki boş alanların hepsine sandalye desteği yapıldı. Büyük ilgi gören oyuna, Burhaniye Belediye Lider Yardımcısı Oktay Erbalaban’da katılarak engellileri tebrik etti.

Burhaniye Kent Kurulu Engelli Meclisi, Sakatlar Derneği, Mahzur Biziz Derneği ve Hikaye Atölyesinin birlikte düzenlediği oyunun müellif ve direktörlüğünü Filiz Çağlayan Kayalı yaptı. Reha Yurdakul Kültür Merkezinde düzenlenen oyun; engellilerin hayatlarını ve sıklıkla yaşadıkları problemleri ele alarak, farkındalık sağlıyor.

Oyun sonrası engellilerle bir ortaya gelen Belediye Lider Yardımcısı Oktay Erbalaban yaptığı konuşmada “Engellilik, sadece engellileri ve onların ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir bahistir. Tüm sağlıklı insanların birer engelli adayı olduklarının şuuruyla tahliller üretilmeli, engellilerimizin önündeki her türlü mahzur kaldırılmalıdır” dedi. Erbalaban tiyatroda emeği gecen herkese teşekkür ederek, oyunun direktörüne çiçek takdim etti.

Programa, engelli dernek liderlerinin yanı sıra CHP Burhaniye İlçe Lideri Aylin Yıldırım, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı