Galatasaray’da başkan adayı Hamamcıoğlu’ndan dünyaca ünlü teknik adam için iddialı sözler: Gel desem gelir

Galatasaray‘da seçim yarışında eski lider Dursun Özbek ile yarışacak olan Eşref Hamamcıoğlu, Anadolu Ajansı’na açıklamalarda...

Galatasaray’da başkan adayı Hamamcıoğlu’ndan dünyaca ünlü teknik adam için iddialı sözler: Gel desem gelir

Galatasaray‘da seçim yarışında eski lider Dursun Özbek ile yarışacak olan Eşref Hamamcıoğlu, Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

“GEL DESEK GELİRLER”

Eşref Hamamcıoğlu, mevcut teknik yönetici Domenec Torrent ile yola devam edilmeyeceğini belirterek: “Bizim teknik yönetici adaylarımız yabancı. İtalya’daki isimlerle bir temasımız oldu. Mancini aslında daha evvel Türkiye’de çalışmıştı. Öbür antrenör de genç ve başarılı. Bir ön temasımız oldu. Gel desek gelirler. Mancini de buna dahil” dedi.

Hamamcıoğlu, uzun yıllar Altınordu’da misyon yapan teknik yönetici Hüseyin Eroğlu’nun altyapının başına geçirmeyi düşündükleri isimlerden biri olduğunun üzerinde durarak: “Hüseyin Beyefendi ile ben görüşmedim. Galatasaray Sportif AŞ’de bana lider vekilliği yapacak Adnan Öztürk Beyefendi görüştü. Hüseyin Beyefendi altyapının başına düşündüğümüz adaylardan biri. O kapsamda görüşme yapıldı. Seçildiğimiz vakit görüşeceğimiz altyapı adaylarından biri de pahalı Hüseyin Bey’dir” sözlerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUĞA SUSAMIŞ YETERLİ BİR TAKIM KURACAĞIZ”

Hamamcıoğlu, genç bir takım kurma uğraşında olduklarını belirterek: “Şunun garantisini verebiliriz, genç, şampiyonluğa susamış âlâ bir takım kuracağız. Galatasaray uğraş edecek. Bundan kimsenin kaygısı olmasın. Bütün branşlarda bu biçimde olacak. Yerli ve yabancı istikbal vadeden gençler alacağız” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY’IN ÖNCELİKLERİ ÇOK FARKLI”

Galatasaray taraftarının beklentisinin farkında olduğunu söyleyerek: “Elbette taraftarımız coşkulu, rekabet edici, yarışmacı bir kadro bekleyecek. Biz bundan hiçbir vakit imtina etmiyoruz. Bizim de 2023’te şampiyonluğa oynayacak bir futbol ekibi ve öteki branşlarda da son derece başarılı olmasını dilek ettiğimiz grup maksadımız var. Bundan en ufak şaşmamız yok. Fakat Galatasaraylılar bizden ‘A futbolcusunu, B futbolcusunu getireceğiz.’ diye bir heyecan bekliyorlarsa bu çok yanlışsız olmaz. Zira emin olun şu anda Galatasaray’ın öncelikleri çok farklı. Galatasaray bu seçimde bir varoluş uğraşı veriyor. Her şeyden evvel bedelli taraftarlarımızın bu şuurda olması lazım. En büyük amacımız de Cumhuriyetin 100. yılında, 2023’te tüm branşlarda en üst seviyedeki başarıyı sağlamak olacaktır” dedi.

“AYSAL VE KIRAÇ BENİ VE GRUBUMU DESTEKLİYORLAR”

Ünal Aysal ve İnan Kıraç ile daima irtibatta olduklarını tabir ederek: “Galatasaray topluluğu yalnızca spor kulübünden oluşmuyor. Vakıflarımız, derneklerimiz, lise, üniversite var. Ben de buralarda faal olan biriyim. Onlar da benimle tıpkı fikirde. Bu seçim Galatasaray için çok kıymetli. Bu inanılmaz bir seçim. Beni ve grubumu destekliyorlar”