Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’nun “Kaçış planı” videosu soruldu! Yanıtı Menderes üzerinden verdi

Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kendisinin ve ailesinin kaçacağı” tarafındaki savlarına ait yayınladığı “Kaçış planı”...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’nun “Kaçış planı” videosu soruldu! Yanıtı Menderes üzerinden verdi

Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kendisinin ve ailesinin kaçacağı” tarafındaki savlarına ait yayınladığı “Kaçış planı” görüntüsüyle ilgili değerlendirmeleri sorulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların söylediği şu kelamlar var ya, geçmişte birebir şeyleri bunlar merhum Menderes için söylediler. Değişen hiçbir şey yok” dedi.

“15 TEMMUZ GECESİ 15 DAKİKA GEÇ KALSAYDIM HAYATTA OLMAYACAKTIM”

Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda, 27 Mayıs darbesinin 62. yılı programında bunları evraklarla açıkladığını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“O vakit ne diyorlardı? ‘Uçaklar dolusu altın, uçaklar dolusu elmas kaçırmışlar.’ Kim? İşte o şehadete giden Menderes ve arkadaşları. Menderes ve öbür hepsi için birebir palavraları söylüyorlardı. Artık birebir palavraları bunlar söylüyor. Bunlar da birebir telden çalıyorlar. Değişen bir şey yok. Açıyorlar o sayfaları, oralara bakarak ağa babalarının palavralarını tekrar ediyorlar, onlar da birebir şeyi söylüyor, birebir şeyi yapıyorlar. Artık, 15 Temmuz gecesi ben şayet 15 dakika geç kalmış olsaydım bugün ne şahsım, ne çocuklarım, eşim, damadım, torunlarım hiçbirimiz tahminen de hayatta olmayacaktık. Gerçekten o gün bulunduğumuz yere baskın yapanlar, bizim iki müdafaamızı şehit ettiler, iki bayan muhafazamız ağır yaralandı. Bunları biz yaşadık, gördük.

“KAÇAN KİM? TANKLARIN ORTASINDAN GİDEN KİM? BAY KEMAL”

Biz saat 01.15 üzere Atatürk Havalimanı’na indik, 11 üzere Bay Kemal oradaydı ve FETÖ’cüler tankların ortasından Bay Kemal’i geçirdiler, Bakırköy Belediye Lideri’nin konutuna gönderdiler. Kaçan kim? O tankların ortasından giden kim? Bay Kemal. Biz ise milletimizi havalimanına çağırmıştık, biz de oradaydık ve milletim de bizi yalnız bırakmadı. Gece daima birlikte geldiler, alanda toplandılar. Üzerimizden helikopterler, jetler geçiyordu lakin onlar orada bizimle bir arada buluştular. Kimin kaçtığı, kimin kaçabileceği ortada. Biz yola kefenimizi giydik o denli çıktık. Bugün de tıpkı formda yola devam ediyoruz.”

ERDOĞAN “KAÇIŞ PLANI” GÖRÜNTÜSÜ SONRASI 1 MİLYON TL’LİK DAVA AÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi ( Chp ) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 1 Milyon TL’lik manevi tazminat davası açtı. CHP önderi Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis küme toplantısında ve Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görüntü ile birtakım argümanlarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun argümanları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın avukatları CHP önderine her iki konuşmasından ötürü 500’er bin olmak üzere 1 milyon TL’lik manevi tazminat davası açtı.

“VAKFA GÖNDERİLEN FİYATLAR YURT İNŞAATI İÇİN”

Açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD dahil olmak üzere yurt dışına aktardığı rastgele bir varlığı bulunmamaktadır. Ayrıyeten vakıf malları hem ABD hukuku açısından hem de Türk hukuku açısından lakin Vakfın hedefleri için kullanılabilmektedir. Şahsî hedefler için kullanılamayan bu malları ‘kaçış senaryosunun’ modülü olarak göstermek aklı selim bir muhakemenin eseri olarak da bedellendirilemez. Kaldı ki ismi geçen Vakıflar tarafından yapılan basın açıklamalarından anlaşılacağı üzere, ABD’de bulunan vakfa gönderilen meblağlar, yeniden vakfın gayeleri doğrultusunda yurt inşaatı için ve öbür hayır faaliyetleri için gönderilmiştir.” sözleri kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’IN YURT DIŞINA KAÇMAK İSTEDİĞİNİ SAV ETMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve aile bireylerinin yurt dışına kaçmak için hazırlık yaptığını ve bu hazırlık kapsamında iki vakıf aracılığıyla ABD’ye para transferi yapıldığını sav etmişti.