Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hastanelerdeki randevu kriziyle ilgili açıklama: Çözüm için adımlar atmaya başladık

Ak Parti 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı için iştirakçiler, dün Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki otele gitti....

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hastanelerdeki randevu kriziyle ilgili açıklama: Çözüm için adımlar atmaya başladık

Ak Parti 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı için iştirakçiler, dün Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki otele gitti. 3 gün sürecek kampta dış siyasetten iktisada kadar birçok başlık ele alınacak. 3600 ek gösterge, fahiş kira artışları ve maaşlarda enflasyon farkı, tekrar kampta konuşulacaklar ortasında olacak.

“ÜLKEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ HİZMETLER EHEMMİYETİNİ BİR SEFER DAHA GÖSTERDİ”

Salgın nedeniyle 2 yıldır yapılamayan toplantıya, bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Erdoğan da katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Erdoğan, “Türkiye’nin şiddetli süreçte sergilediği dirençli duruş, 20 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmet ve yapıtların kıymetini bir kere daha göstermiştir. Ülkemizi 4 temel öge üzerinde yükselteceğiz dedik. Sizlerle 20 yılda ülkemize kazandırdığımızı asırlık yapıtların bilançosunu çok kısa halde paylaşacağım. Eğitim bütçemizi 10.3 milyar liradan, 273.4 milyar liraya çıkardık. 526 bin öğretmen varken, biz bugüne kadar 730 bin yeni öğretmen ataması yaptık. 2003 yılından beri 4 milyar ders kitabını fiyatsız verdik. Ders kitapları ile birlikte yardımcı kaynakları da fiyatsız dağıtmaya başlıyoruz.” dedi.

RANDEVU KRİZİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son aylarda vatandaşların hastanelerden randevu bulamamasından ötürü şikayetlerin arttığını belirtti. Erdoğan, “Hastanelerde randevu gecikmeleriyle ilgili şikayetler gelmeye başladı. Hızla tahlil için adımlar atmaya başladık.” dedi.