Yunanistan’dan yurt dışındaki temsilciliklerine Türkiye karşıtı 16 farklı harita

Yunan basınında yer alan haberde, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı‘nın yurt dışındaki temsilciliklerine Türkiye aykırısı 16 farklı...

Yunanistan’dan yurt dışındaki temsilciliklerine Türkiye karşıtı 16 farklı harita

Yunan basınında yer alan haberde, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı‘nın yurt dışındaki temsilciliklerine Türkiye aykırısı 16 farklı harita gönderdiği söz edilerek, Bakanlığın yurt dışındaki Yunan diplomatları Türkiye tersi lobicilik ile görevlendirdiği aktarıldı.

TÜRKİYE’NİN SON 50 YILDAKİ TAVRINI GÖSTERİYORMUŞ

Dışişleri Bakanlığı‘nın Türkiye’nin son 50 yıldaki Yunanistan’a karşı tavrını gösterdiği tez edilen 16 haritanın yayınladığı haberde, kelam konusu haritaların Yunanistan’ın yurt dışındaki daimi temsilciliklerine dağıtıldığı belirtildi.

“TÜRKİYE’NİN TAVRI REVİZYONİST”

Haberde, Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Themistoklis Demiris’in ise diplomatlara ithafen yazdığı bir mektupta, Türkiye’nin tavrını “revizyonist” olarak nitelendirdiği ve bu tavrın diplomatik kaynaklar vasıtasıyla öbür ülkelere anlatılması gerektiğini savunduğu aktarıldı.

RAPORDA YER ALAN HUSUSLAR

Yurt dışındaki Yunan diplomatlara gönderilen raporda ayrıyeten, Mavi Vatan, Türkiye Libya Mutabakatı, geçmişte yaşanan Kardak Krizi, Coğrafik Formasyonlar ve Türkiye’nin ürettiği silahlı insansız hava araçları bahislerinin yer aldığı belirtildi.

İhlas Haber Ajansı / Dünya