Canan Karatay’dan spor salonlarına gidenler için ezber bozacak açıklama! Yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek

prof. Dr. Canan Karatay, Haber Global Afiş’in Bayram Özel programında soruları yanıtladı. Karatay, “Şeker en...

Canan Karatay’dan spor salonlarına gidenler için ezber bozacak açıklama! Yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek

prof. Dr. Canan Karatay, Haber Global Afiş’in Bayram Özel programında soruları yanıtladı.

Karatay, “Şeker en tatlı zehirdir. Çocuklara şeker yerine ayran verebilirsiniz.”

Karatay, “Marketlerde paketli olan hiçbir şeyi almayın” dedi.

Karatay şöyle devam etti:

Vücudumuzun şekere ihtiyacı yok efendim. Kırmızı kan hücreleri vardır, çekirdekleri yoktur. Sadece kırmızı kan hücrelerinin şekere ihtiyacı vardır. Çekirdekleri olmadığı için enerji üretemezler ama diğer tüm hücrelerimiz çekirdekleri olduğu için enerji üretirler. Alyuvarların enerji ihtiyacı bir küp şeker kadardır. Koli içerisinde 22 adet çay şekeri bulunmaktadır. Bu, hastalıkların temel nedenidir. Enflamasyona neden olur, çünkü insülin yükselir ve bu hastalıkların nedenidir.

Meyve tüketin elbette ama kurtlu elma tüketin. Kurtlar bizden daha akıllıdır. Kurtlar, tarımsal zehir içeren hiçbir şeyi yemezler. Yumuşacık elma tüketebilirsiniz.

Probiyotik tablet yok kardeşim. Gidip paranızı bunlara harcamayın.

(Spor salonları, spor salonları) Hava kapalı ortam. Temizlenen ortamlar tehlikelidir, çok fazla çamaşır suyu kullanılır ve havaya karışır. Onu içine almak çok tehlikeli. Yüzme önemlidir. Bel fıtığı olan hanımların kullandığı deterjanlar çamaşır suyunda, evde, ahşap cilasında, aklınıza ne geliyorsa bunları yaptığınız sürece sağlıklı değilsiniz.

İngiliz karbonatını çamaşır makinesine koyabilirsin, sirkeyi bulaşık makinesine koyabilirsin. Sirke su değildir, sadece sirkedir. Sektör bunu unuttu. Sirke virüsleri öldürür. Sirke koronayı öldürür, mikropları öldürür, parazitleri öldürür, bitleri öldürür.

Uzun ömür önemli değil, yaşamak için sağlıklı olmak önemli.

Ekmek gerçek bir yiyecek değildir. Gluten insan vücudu için tehlikelidir. Buğdayda bulunan 23 bin çeşit glüten vardır.

Kuzuyu pilav pişince tencerede haşlarsak dokunur. Biz buna çapraz bulaşma diyoruz. Gluten yapışkan kalır.

“VEGAN HAYVANLARIN 5 MİDELERİ VAR, İNSANLARIN BU MİDELERİ YOK, İNSANLAR ÇOCUK OLUYOR”

Hepsi yalan. Onlara inanma. Kendi vücudunu dinleyeceksin. Günde bir veya iki kez sağlıklı doğal bileşenleri güzel vücudunuza enjekte edeceksiniz. Veganizm bir projedir. 1950’lerde başladı. Vegan hayvanların 5 midesi vardır. buna göre programlar. İnsanlarda böyle bir düzen yoktur. Maalesef insanlar kandırılıyor. Ben vejeteryanlığa karşı değilim. Yumurta yiyorlar.

Genetik ve tedavisi olmayan hastalıklar nasıl tedavi edilebilir? İkisi de genetik değil. Çevresel faktörlerdir. Şekerli gazoz, yarım somun ekmek yerseniz işiniz biter. Sık sık yemek yemek bunu yapar. Genetik değil.

Sınırdayım, şeker yok. Şeker hastasısın ya da değilsin. Sanki hamileyim ama sınırdayım, mümkün değil. Ya hamilesin ya da değilsin.

Kuru meyveler ilaçsız tüketilmelidir. Yer fıstığı kırılıp yenecek. Paketin içinde olmamalı. Pakete giren her yiyecek ve içecek, tüm gençlerimiz bunlara maruz kalıyor, tat alma tomurcuklarını bağlamak için Çin tuzu kullanıyorlar. Çok tehlikeliler. Her türlü hastalığı başlatırlar. Şeker bağımlılık yapar, uyuşturucudur.

(Erken menopoz, kısırlık) Çevresel faktörler. Zirai zehirler, zirai ilaçlar, kadın fıtıkları, havaya püskürttükleri bir de hashimoto yapan bu zirai zehirler. AB glioksatı yasakladı, yoğun olarak kullanıyoruz, meme kanserine neden oluyor. Bugün 40 yaşındaki hanımefendiler ve beyefendiler ne yazık ki kısır. Sigara ve alkol bunu yapar.

CANAN KARATAY’IN BİR GÜNÜ

Kalkıyorum, banyo yapıyorum, çay, kahve, et suyu yiyorum. Kahvaltıyı güçlü yaparım. Sonra hastaneye gidiyorum. Akşama kadar bir şey yemem. Dışarıda hiçbir şey yemem. Akşam 5.5-6’da akşam yemeği.

Güneşten korunma, hayattır. Güneşte fazla kalıp yanmayın. Güneşten koruyucular var, kanserojen.

Kaynak: Haber Global