‘Bosch Sürdürülebilir Ömür Mutfağı’ Vertical’da!

Bosch Sürdürülebilir Ömür Mutfağı, sürdürülebilirliği kente taşıyan Vertical’da yerini aldı. Hayat kalitesini artırmak için ilham verici...

‘Bosch Sürdürülebilir Ömür Mutfağı’ Vertical’da!

Bosch Sürdürülebilir Ömür Mutfağı, sürdürülebilirliği kente taşıyan Vertical’da yerini aldı. Hayat kalitesini artırmak için ilham verici tahliller üretirken, attığı her adımda çevreyi ve dünyayı gözeten Bosch Mesken Aletleri’nin sürdürülebilirlik dünyasını yansıtan mutfağı özel bir davetle tanıtıldı.

 

Bosch Mesken Aletleri Kıdemli Pazarlama Müdürü Özlem Koçdar ev sahipliğinde ve Vertical’ın kurucusu Elif Boyner, pahalı şef Arda Türkmen’in sözcülüğünde gerçekleşen davette mutfakların sürdürülebilirlik dönüşümü ele alındı. 

 

Bosch Konut Aletleri Kıdemli Pazarlama Müdürü Hasret Koçdar; “Sürdürülebilir besin üretmek için dünyada birinci kere topraksız ve dikey tarım uygulamasını 360 derece ayrıntılarıyla hayata geçiren Vertical’da ‘Bosch Sürdürülebilir Hayat Mutfağı’mızla yer almaktan memnunluk duyuyoruz. Mutfağımız, sürdürülebilirlik ismine attığımız her adımın yaşadığı bir yer. Sürdürülebilirliğe hizmet eden teknolojiler yaratırken sürdürülebilirlik konusunun bir hayat biçimi olması gerektiğinin de farkındayız. Mutfağımızda kullandığımız, dünyaya güzel bir iz bırakan teknolojilerin yanında, birey olarak da neleri dönüştürebileceğimizi hepimiz süratle öğreniyoruz. Ve sürdürülebilirliği her geçen gün hayatımızın daha da içine alıyoruz. İşin mutfağında, küçük bir değişimin dahi dünyaya kattığı pahanın bilincindeyiz” dedi. 

 

Vertical’ın kurucusu Elif Boyner ise; “’Şehirde de sürdürülebilir hayatlar mümkün’ mottosuyla kapılarını açtığımız Vertical, birinci günden keyifli ve hassas bir buluşma noktası oldu. Hassas markalarla da renkleniyor. ‘Bosch Sürdürülebilir Hayat Mutfağı’ ile Vertical’da yerini alan Bosch Konut Aletleri de bu markalar ortasında. Vertical; atık idaresi, kompost imali, besin atıklarının hayvan mamasına dönüşümü, haftalık mahsül veren ve klasik tarıma göre %98 karbon ayak izi azaltan dikey tarlası, ileri dönüşüm uygulamaları, yeşil güç kullanımı, yağmur suyu hasadı ve daha fazlası ile 360 derecelik ‘gelecekçi’ bir tecrübe alanı sunuyor” dedi. 

 

Davette sürdürülebilir lezzetlere imzasını atan ve gastronomi trendlerini süratle değiştiren sürdürülebilirlik şuurundan kelam eden Arda Türkmen ise; “Sürdürülebilirlik her geçen gün hayatımızın bir modülü oluyor. Meskenin merkezi mutfaklarımız da bu dönüşümden en çok etkilenen yer. Hepimiz konutumuzun şefiyiz. İşin mutfağında; sürdürülebilirliğe katkı sağlayan konut aletlerinin seçiminden atıksız mutfak prensibine, gerçek saklama şartlarından gereksinim kadar satın almaya, gerçek alışveriş listesinden yöresel ve mevsiminde eserlerin seçimine kadar onlarca değişim yaşanıyor. Sürdürülebilir tarifler de merkezimizde. Değişim konutlarımızda başlar, süratle daha düzgün bir dünyaya imza atacağımıza eminim” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı